Žps

Predstavitev župnijskega pastoralnega sveta

IMENOVANJE ŽPS

Za nami so volitve ŽPS, ki so bile določene za vse slovenske župnije za 1. postno nedeljo. Tako smo jih izvedli tudi v Sodražici in na Gori. Po številu oddanih glasovnic (135 glasovnic v Sodražici in 42 na Gori) se vsaj v Sodražici ni ravno pokazal čut soodgovornosti za župnijo. Iz določenega obnočja ni bilo nobenega predloga, zato tudi od tam ne bo člana ŽPS, iz Globeli je bilo glede na velikost kraja glasovnic največ, zato bosta dva izvoljena člana.

Glede na izid glasovanja in na predlagane predstavnike iz posameznih skupin bo poslan seznam članov ŽPS za potrditev za škofijo. Na belo nedeljo so bili člani imenovani pri maši. Nato je bila prva seja na Gori v petek, 8. aprila ob 18.30, v Sodražici pa v nedeljo 10. aprila ob 19.00.

ČLANI:

Sodražica: Blaž Milavec, Ludvik Mihelič, Ljubica Košir Jelovec: Martina Mihelič Žimarice: Vida Pahulje, Tone Kljun Globel: Katarina Janež, Boštjan Mihelič Podklanec: Marija Zbačnik Zamostec: Mateja Arko, Peter Lesar Vinice: Barbara Cvar Zapotok: Miran Bartol

Ključarji: Anton Košir Pevski zbor: Angelca Indihar Karitas: Majda Lušin Bralci: Marija Čampa Kresnička: Lidija Osvald Mladina: Mateja Arko Ministrantje: Dominik Košir

PO SVOJI SLUŽBI: Brane Košir - organist, Štefka Košir Hruška - katehistinja OSEBNO IMENOVANJE: Polona Vesel Mušič in Lojze Mušič