Karitas

Predstavitev župnijske karitas

Karitas v župniji posebno skrb posveča ostarelim, bolnim, osamljenim in invalidom. Člani jih v času praznikov obiščejo in jim skušajo s toplo besedo in pogovorom dati v prazničnih dneh vsaj kanček veselja in radosti, ki ga mogče skozi vse leto niso deležni. Obiščejo tudi vse ostarele v Domu upokojencev v Kočevju, kjer so zelo veseli njihovega obiska, saj jim prinesejo toplino domačega okolja, ki ga vsi tako zelo pogrešajo.

Še ostale dejavnosti:

• srečanje ostarelih in bolnih v juniju (s sveto mašo in medsebojnim druženjem)

• organizirana srečanja za vse starejše župljane enkrat na 2 meseca v župnijskem domu (sveta maša ter družabni večer)

• razdeljevanje paketov hrane

• omogočanje letovanja otrok v času poletnih počitnic

• pomoč pri nakupu šolskih potrebščin

• zbiralne akcije oblačil in obutve

• svetovanje, pomoč in reševanje težav in stisk (ob določenih uradnih urah)

Vsako obdobje prinese nekaj novega, zato na ŽK pravijo, da bodo tudi v prihodnje sledili in prisluhnili vsem težavam, ki se bodo porajale okoli nas in po svojih najboljših močeh pomagali. Saj smo v župnijskem občestvu smo vsi kot ena družina, zato je lepo in prav, da prisluhnemo drug drugemu in si med seboj pomagamo. Tako bo lahko prav vsak od nas po svojih sposobnostih živel krščansko ljubezen.