O knjigi: Magdalena Gornik O duhovnem življenju

Med ljudmi se že nekaj časa širi knjiga z gornjim naslovom in se lahko zdi, kakor da se njej pripisuje avtorstvo, vendar nima nobene zveze z Magdaleno Gornik in ne temelji na arhivskih virih. Avtor in izdajatelj knjige ni znan - svojega imena ne izda, kar je zelo vprašljivo.

Knjiga prinaša domnevna sporočila Magdalene Gornik, ki pa jih Magdalena sama ni nikoli za časa svojega življenja dala in ponižuje osebo in pravo sporočilo Magdalene Gornik. Cerkev knjige ni odobrila.

Iz nekih drugih virov se zdi, kakor da naj bi avtor sam prejemal neka "zasebna razodetja", ki pa jih ni prepustil sodbi Cerkve, saj niti svojega imena ne razkrije. Vsako domnevno razodetje mora biti namreč podvrženo sodbi Cerkve, kakor se je temu brez pridržkov prepustila tudi Magdalena Gornik. Zato je za primerno spoznavanje Magdalene Gornik sedaj na voljo le knjiga Martine Kraljič: Magdalena Gornik, ali prej izdana knjiga Župnija Gora in Magdalena Gornik, ki pa je že pošla.