Avtor: zusodrazica Objavljeno: 16. 03. 2013

5. POSTNA – TIHA – NEDELJA 17. 3. 2013

Danes lahko vzamete oljko za blagoslov na cvetno nedeljo. Darovi so namenjeni za obnovo primorskih cerkva.

Danes ob 14h bo križev pot v župnijski cerkvi.

V torek bo sv. Jožef, slovesni praznik, sv. maši bosta ob 8h in 18h. Slovesni praznik Gospodovo oznanjenje Mariji se v bogoslužju obhaja v soboto, ker v velikem tednu ne obhajamo drugih praznikov; sv. maši bosta prav tako ob 8h in 18h. Ob tem prazniku je tudi materinski dan. V tem tednu je tudi teden družine.

GODOVI: jutri sv.Ciril Jeruzalemski, v petek sv. Lea.

Danes teden bo 6. postna – cvetna nedelja. Ob 10h bo blagoslov zelenja in butaric na pokopališču, zjutraj pred mašo v cerkvi.

Petek  bo cvetni petek spomin Žalostne Matere Božje. Ob 9h bo sv. maša na Strmci v čast Žalostni Materi Božji, zjutraj ne bo maše.

V četrtek bo eno uro pred mašo (17h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom in križev pot.

Jutri ob 18h bo za letošnje prvoobhajance prva sv. spoved v kapeli v župnijskem domu. Ves verouk bo po rednem urniku. Otroci od 4. do 6. razreda bodo pri veroučnih urah imeli sv. spoved in naj prihajajo v župnijski dom.

Tudi v soboto in nedeljo bo spovedovanje pred veliko nočjo. V soboto bo spovednik od 1730 in med mašo, v nedeljo od 615 in med obema mašama.

Danes se tudi začenja radijski misijon na Radiu Ognjišče. V petek bo ves dan priložnost za sv. spoved v Ribnici.

V soboto, ob 16h bo v župnijskem domu izobraževanje za oratorijske animatorje. Ob 20h pa vsi vabljeni na Ribniški pasijon v ribniški grad. Sodelujejo tudi sodraški animatorji.

Za čiščenje cerkve naj bi poskrbeli v začetku velikega tedna.

nedelja   7h za farane

10h +Mirko Klun obl.

14h  križev pot

ponedeljek       7h +Jože Mohar obl.

17h Sedlo za zdravje

sv. Jožef 8h v čast sv. Jožefu za pomoč

18+Jože Levstek

sreda      7h +Frančiška in France Kovačič

četrtek    18h +Marta Urh

petek      9h Strmca +Karol in Marija Pajnič

Gosp. oznanj.   8h +Marija Mihelič Jelovec obl.

18h +Alojzij Lušin 30. d.

nedelja   7h za farane

10h +druž. Rigler Gor. Lazi