Avtor: zusodrazica Objavljeno: 23. 03. 2013

6. POSTNA – CVETNA – NEDELJA  24. 3. 2013

Ob 10h bo blagoslov zelenja na pokopališču in procesija v cerkev.  Danes ob 14h bo križev pot v župnijski cerkvi, ob 15h vaje za ministrante.

Ta teden je veliki teden. Bogoslužje velikonočnega tridnevja v četrtek in petek in soboto bo ob 19h (preberite v tiskanih oznanilih). V četrtek bo po maši molitev do 22h. V četrtek bo nabirka za Karitas kot sad odpovedi ob postnih petkih. Na veliki petek je strogi post.

V soboto ste posebej povabljeni k molitvi ob Božjem grobu. Sv. Rešnje telo bo izpostavljeno od 8h do 12h ter od 16h do 19h.  V oznanilih preberite tudi priporočen razpored češčenja. Skrbite, da bo v tem času v cerkvi vedno vsaj nekaj molivcev. Darovi pri Božjem grobu so namenjeni za vzdrževanje cerkva in krščanske skupnosti v Sveti deželi.

Ob 6h bo blagoslov ognja za gospodinjstva, ki naj ga ministranti ali drugi predstavniki iz vsake vasi raznesejo po domovih. Dogovorite se!

Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 9h pri sv. Marku, ob 930 na Vinicah, ob  10h na Sedlu, ob 1030 v Podklancu, ob 11h v Žimaricah, ter v Sodražici ob 1130 in 16h.

Velikonočna vigilija bo ob 19h. Po maši prosim, da se pripravijo bandera v cerkev.

V dneh velikonočnega tridnevja ste povabljeni v čim večjem številu; gotovo naj se udeležujejo tudi birmanci.

Danes teden bo največji krščanski praznik – velika noč. Ob 7h  bo vstajenjska procesija in nato slovesna sv. maša, druga praznična maša bo ob 10h. Prosim vse sodelavce za pripravo cerkve in oblikovanje bogoslužja v teh dneh.

Za čiščenje cerkve prosim naslednjo skupino iz Žimaric – jutri ali v torek. Prej sporočite.

Obisk bolnikov na domu bo v torek.

Danes je velikonočna Družina (dvojna številka 3,40 €), Ognjišče, Prijatelj, Misijonska obzorja in tiskana oznanila.

Na Rakovniku je ta teden priložnost za spoved vsak dan od 9. do 12. ter 15. do 19. ure. Pri nas bo spovednik še v petek zvečer med obredi.

nedelja     7h za farane

10h +druž. Rigler Gor. Lazi

14h  križev pot

ponedeljek         7h +druž. Lavrič in Gornik

16h +Milan Štupica pogreb

torek        7h +Alojz Zajc

17h sv. Marko +Marija in Jože Žlindra

sreda        7h po namenu

17h Sedlo za zdravje

četrtek      19h +Jože Belaj Žimarice

petek        19h obredi velikega petka

sobota      19h +Karolina Oražem obl.

nedelja     7h za farane

10h +Janez Albreht