Avtor: zusodrazica Objavljeno: 4. 05. 2013

6. VELIKONOČNA NEDELJA  5. 5. 2013

Pri maši ob 10h bomo z gasilci počastili njihovega zavetnika sv. Florijana. Ob 15h bodo šmarnice s petimi litanijami na Sedlu.V četrtek bo slovesni praznik Gospodov vnebohod. Sv. maši bosta ob 8h in 19h. Zjutraj bo pol ure pred mašo izpostavljeno sveto Rešnje telo.Dnevi pred vnebohodom so prošnji dnevi. Prošnje maše bodo v ponedeljek ob 9h na Sedlu,  v torek ob 9h pri Novi Štifti in v sredo ob 9h na Strmci.

GODOVI: jutri sv. Dominik Savio, v sredo obletnica posvetitve ljubljanske stolnice.

Danes teden bo 7. velikonočna nedelja. Ob 10h bo slovesnost sv. birme.

Ves teden bo devetdnevnica pred birmo ob delavnikih vsak dan ob 19h. Med mašo bodo tudi šmarnice. V torek bo srečanje pred birmo z g. nadškofom. Začetek bo ob 18h.  Srečanja se udeležijo vsi otroci iz vseh razredov, ki obiskujejo verouk, zato naj v torek za otroke ne bo šmarnic po vaseh. Birmanci bodo tudi predstavili svojo pripravljenost. Srečanja naj se udeležijo tudi starši in botri birmancev, ki jih bo g. škof nagovoril v drugem delu srečanja. Po srečanju z g. nadškofom bo maša z devetdnevnico in priložnost za sv. spoved. Po maši pa bo še srečanje nadškofa z župnijskimi sodelavci v župnijskem domu (ŽPS, ključarji, Karitas, bralci, animatorji, pevci). Za spoved bo poleg torka priložnost še v petek pred mašo in med njo.

Starši birmancev bodo v ponedeljek in sredo poskrbeli za čiščenje cerkve.

V soboto veroukarji vabljeni na otroški festival Čarno jezero na Rakovnik. Letos pa bodo v času festivala v rakovniški cerkvi izpostavljene tudi relikvije sv. Janeza Boska, ustanovitelja sodobnega oratorija. Odhod manjšega avtobusa bo ob 8.30 pri cerkvi. Prijave potekajo do zapolnitve prostih mest ali najkasneje do srede pri animatorjih.

ponedeljek       9h Sedlo za Božji blagoslov

19h +Pavla Janež 7. d.

torek      9h Nova Štifta +Alojz Lušin Lipovšica

19h +Marija Klun

sreda      9h Strmca za duše v vicah

15h +Danijela Zbačnik pogreb

19h +Ivan Vesel

četrtek    8h + druž. Mihelič C. M. Šilc

19h +Ana Čampa obl.

petek      19h +druž. Belaj Žimarice 37

sobota    19h +Ivanka Kovačič obl.

nedelja   7h za farane

10h za birmance