Avtor: zusodrazica Objavljeno: 25. 05. 2013

SVETA TROJICA  26. 5. 2013

Pri maši ob 10h bo slovesnost 1. sv. obhajila.

Popoldne bo na Gori romarski shod.  Ob 15h bo molitvena ura s petimi litanijami Matere Božje in nato ob 16h sv. maša. Prilika bo tudi za sv. spoved.  Lepo vabljeni na Goro, zato na Sedlu ne bo šmarnic.

V četrtek bo zapovedani praznik sv. Rešnje telo in kri. Sv. maši bosta ob 8h in 19h. Pol ure pred jutranjo mašo bo molitev pred Najsvetejšim zakramentom. Poskrbite, da se bodo tudi otroci udeležili sv. maše. Po večerni maši prosim može in fante, da pripravijo bandera za procesijo. Prav tako se pravočasno dogovorite za nosilce bander.

GODOVI: jutri bl. Alojzij Grozde, v sredo sv. Maksim Emonski, v petek obiskanje Device Marije in zadnji dan šmarnic, v soboto sv. Justin.

V letu vere bo ta teden od petka do sobote nočno češčenje SRT. Razpored, ki je objavljen že v oznanilih, je zadaj na oglasni deski in ste vabljeni k vpisu, da bo vsako uro vsaj nekaj molivcev. V petek bo sv. maša s sklepom šmarnic in petimi litanijami ob 19h. Za birmance bo pri tej maši tudi sklep veroučnega leta. Nato bo češčenje, sklep bo v soboto ob 7h s sv. mašo.

Danes teden bo 9. nedelja med letom in zunanja slovesnost praznika sv. Rešnjega telesa. V čim večjem številu se udeležimo procesije, ki bo po jutranji maši. Zato bo sv. maša dopoldne samo ob 7h. Druga maša bo ob 19h. Prosim potrebne sodelavce za sodelovanje pri izvedbi procesije. Otroci, zlasti prvoobhajanci naj pripravijo cvetje za potresanje pri kapelicah. Nabirka prve nedelje v mesecu bo za prenovo in ureditev v cerkvi.

V soboto ob 10h bo v župnijskem domu Šedrški živ-žav.

Danes je nova Družina, Ognjišče in tiskana oznanila.

nedelja      7h za farane

10h +Jože Hočevar

ponedeljek  7h +Stanko Cvar

19h Sedlo +Pavla Janež 30. d.

torek         7h +Milan Štupica

19h sv. Marko +Ivana in Alojz Marn Vinice

sreda         7h +Alojz Zajc

četrtek      8h za farane

19h +Magda Šoštar

petek        19h +Stanislav Čampa obl.

sobota      7h +Marija Klun

19h +Tone Košir (Hribarjevi)

nedelja      7h za farane

19h +Stanislav Ilc