Avtor: zusodrazica Objavljeno: 20. 07. 2013

MAGDALENINA NEDELJA 21. 7. 2013

Jutri bo praznik Sv. Marije Magdalene,  zavetnice župnije in bo celodenevno češčenje Svetega Rešnjega Telesa. Sv. maše bodo ob 7h, 10h in 17h. Po jutranji maši bo izpostavljeno Najsvetejše. Češčenje bo prekinjeno med drugo mašo in od 13 – 14. Da bi bilo ves čas primerno število vernikov in tudi za vodstvo molitve, naj velja tale razpored: 8 – 9 Zapotok, Vinice, 9 – 10 Zamostec, Lipovšica, Ravni Dol, 11 – 12 Podklanec, 12 – 13 dekanijski duhovniki, 14 – 15 Sodražica, 15 – 16 Žimarice, 16 – 17 Globel, Jelovec. Starši pripeljite k molitvi tudi otroke. Ob 17h bo sklep češčenja z litanijami Srca Jezusovega in sv. mašo, ki jo bo daroval g. France Oražem. Ves dan bo med mašami tudi priložnost za sv. spoved.

GODOVI: v torek sv. Brigita Švedska, v sredo sv. Krištof, v četrtek sv. Jakob apostol, v petek sv. Joahim in Ana, v soboto sv. Gorazd.

Danes teden bo 17. nedelja med letom in Krištofova nedelja. Po obeh mašah bo blagoslov avtomobilov. V zahvalo za srečno vožnjo ob blagoslovu darujmo za misijonska vozila.

V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.

V soboto ob 17h bo sv. maša pri kapelici v Podklancu in tudi blagoslov avtomobilov.

V cerkvi zadaj je na voljo oratorijsko glasilo.

Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim prvo skupino s Podgorske c.

nedelja      7h za farane

10h +Jože Levstek

ponedeljek  7h  za starše in dobrotnike

10h +Majda Govže Kumelj in Francka Kumelj

17h +Pavla Janež

torek         7h +druž. Drobnič Podklanec

19h sv. Marko +Vinko in Franc Debevc

sreda         7h +Jože Klasnič

četrtek      19h +Franc in Frančiška Košir Globel

petek        7h +Franc Novak 1. obl.

19h Sedlo +Anica Vesel obl.

sobota      17h Podklanec za vaščane

19h +starši Klun Žimarice