Avtor: Administrator Objavljeno: 21. 01. 2017

SVETOPISEMSKI MARATON

Zadnja nedelja v januarju – nedelja Svetega pisma nas želi posebej spodbuditi k veselju do branja Svetega pisma. Zadnje desetletje se uveljavlja ob tej nedelji zaporedno branje Svetega pisma ali svetopisemski maraton. V kapeli ob cerkvi sv. Jožefa v Ljubljani se v petih dneh pred nedeljo Svetega pisma neprekinjeno (dan in noč) prebere celotno Sveto pismo. Vedno več pa je po različnih župnijah tako imenovanih mini svetopisemskih maratonov – lahko več dni po nekaj ur na dan ali en dan nekaj ur branja.

Letos bomo tak mini svetopisemski maraton prvič organizirali tudi v naši župniji in sicer na nedeljo Svetega pisma, 29. januarja popoldne od 15h do 18h v kapeli v župnijskem domu. Lepo vabljeni bralci Božje besede, drugi župnijski sodelavci in vsi verniki, ki se želite bogatiti s Svetim pismom. Vsak se lahko udeleži kot bralec ali samo kot poslušalec in je navzoč po lastni želji – pride in odide, kadar želi. Za branje ni potrebna predhodna prijava. Kdor želi sodelovati kot bralec, naj pride v prve vrste. Določene bodo knjige Svetega pisma, kise bodo prebrale. Vsak bralec najprej prebere eno poglavje in nato nadaljevanje prepusti naslednjemu bralcu. Vsak najprej pove, katera svetopisemska knjiga se bere in katero poglavje bo prebral (npr. Pismo Rimljanom, 7. poglavje, naslednji napove in nadaljuje 8. poglavje). Če ni več novih bralcev, nadaljuje spet eno poglavje tisti, ki je prvi med navzočimi že bral.

Lepo vabljeni.