Avtor: Administrator Objavljeno: 25. 02. 2017

8. NEDELJA MED LETOM,  26. 2. 2017

V sredo bo pepelnica – začetek postnega časa; sv. maša s pepelenjem bo ob 18h v cerkvi. Začnimo postni čas spokornosti s številno udeležbo. Udeležijo naj se tudi otroci, zlasti prihodnji birmanci. Ta dan je strogi post.

GODOVI: v torek sv. Roman, v četrtek sv. Neža Praška, v soboto sv. Kazimir.

Danes teden bo 1. postna nedelja. Nabirka prve nedelje v mesecu bo za poravnavo dolga ob obnovi cerkve. Prvo nedeljo bo pred jutranjo mašo pol ure izpostavljeno sveto Rešnje telo. Po jutranji maši bo seja ŽPS.

Petek  bo prvi v mesecu. V četrtek bomo v molitveni uri ob 17h pred Najsvetejšim zakramentom molili križev pot in rožni venec za nove duhovne poklice. Prvi petek bo maša s posvetitvijo Jezusovemu Srcu zjutraj ob 7h, čez dan obhajilo bolnikov. Na željo nekaterih vernikov bo ob prvih petkih maša tudi zvečer, če bo primerna udeležba. Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice.

Maše na podružnicah bodo ob 17h.

V župnišču v Ribnici bo dve zaporedni soboti in nedelji: 4., 5., 11. in 12. marca ob 18. uri tečaj priprave na zakon.

Za čiščenje in ureditev cerkve prosim prvo skupino Zavrti.

nedelja     7h za farane

10h +Anton Arko Zamostec obl.

ponedeljek 7h +France Arko

17h Sedlo +Terezija Prijatelj

torek        7h +Pavla Knavs

sreda        18h +Miha Čampa – Metka Tramte

četrtek      18h +Anton Okorn 30. d.

petek        7h +Ivan Mihelič 7. d.

18h v čast Svetemu Duhu

sobota      18h +Ana Mihelič r. Francelj (umrla v Beogradu)

nedelja     7h za farane

10h +Pavla Turk obl.