Avtor: Administrator Objavljeno: 24. 06. 2017

12. NEDELJA MED LETOM,  25. 6. 2017

Druga maša bo danes ob 9h.

V četrtek bo slovesni praznik apostolskih prvakov sv. Petra in Pavla. Sv. maši bosta ob 8h in 19h. Ob 9h bo v ljubljanski stolnici slovesnost mašniškega posvečenja. Za ljubljansko nadškofijo bo posvečen Tine Povirk župnije Ihan in kapucin Luka Modic iz župnije Bloke. Novomašnike priporočam v molitev.

GODOVI: v torek sv. Ema Krška, v sredo sv. Irenej, v petek prvi mučenci rimske Cerkve.

Danes teden bo 13. nedelja med letom. Ob 10h bo biserna maša gospoda Franceta Oražma iz Globeli. Skupaj z njim se zahvalimo za dar duhovništva, ki ga more izvrševati že 60 let. Pri slovesnosti bo pridigal nadškof Stanislav Zore.

Oratorij se začne jutri. Otroci naj vsak dan prihajajo ob določeni uri. S seboj naj prinašajo copate. Sklep oratorija bo v soboto s sv. mašo ob 16h.

V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.

Danes je novo Ognjišče in tiskana oznanila.

Za čiščenje cerkve prosim naslednjo skupino iz Zamostca. za okrasitev bo poskrbljeno.

Za pogostitev po biserni maši prosim za pecivo vernike iz Globeli, prav tako prosim za pomoč pri postrežbi.

Danes popoldne bo na Gori romarski shod. Ob 15. uri bo molitvena ura za domovino pred Najsvetejšim in ob 16. uri sv. maša.

nedelja          7h za farane
                     9h +Oblakovi in Kosovi
ponedeljek    7h +Marija Krušič 30. d.
                     19h Sedlo +Marija Cigale 30. d.
torek             7h +Božidar Urh
                     19h sv. Marko za hišni blagoslov
sreda             7h +Dominik Kovačič obl.
četrtek          8h +druž. Matko
                     19h +Peter Štupica 30. d.
petek             7h +Karol Šega 30. d.
sobota           19h +Draga Kožar 7. d.
nedelja          7h +Viktor Vesel
                     10h v zahvalo; za farane