Avtor: Administrator Objavljeno: 15. 07. 2017

15. NEDELJA MED LETOM,  16. 7. 2017

Danes je tudi Karmelska Mati Božja. Pri Novi Štifti bo ob 16h sv. maša in procesija v čas Karmelski Materi Božji.

V soboto bo praznik Sv. Marije Magdalene, zavetnice župnije in bo celodenevno češčenje Svetega Rešnjega Telesa. Sv. maše bodo ob 7h, 10h in 17h. Po jutranji maši bo izpostavljeno Najsvetejše. Češčenje bo prekinjeno med drugo mašo in od 13 – 14. Da bi bilo ves čas primerno število vernikov in tudi za vodstvo molitve, naj velja tale razpored: 8 – 9 Zapotok, Vinice, 9 – 10 Zamostec, Lipovšica, Ravni Dol, 11 – 12 Podklanec, 12 – 13 dekanijski duhovniki, 14 – 15 Sodražica, 15 – 16 Žimarice, 16 – 17 Globel, Jelovec. Starši pripeljite k molitvi tudi otroke. Ob 17h bo sklep češčenja z litanijami Srca Jezusovega in sv. mašo, ki jo bo daroval g. Simon Virant. Med mašami bo priložnost za sv. spoved.

Danes teden bo Magdalenina nedelja – farno žegnanje; pri jutranji maši bo darovanje za poravnavo dolga ob obnovi cerkve. Ob 10h bo zlata maša gospoda Antona Koširja iz Sodražice. Skupaj z njim se zahvalimo za dar duhovništva, ki ga more izvrševati že 50 let. Pri slovesnosti bo pridigal salezijanski inšpektor g. Janez Potočnik. Naj bo tudi prošnja za nove duhovne poklice. Za pogostitev udeležencev po maši prosim farane iz Sodražice, da bi pripravili nekaj peciva.

V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.

Za krašenje cerkve bo poskrbljeno, za čiščenje pa prosim prvo skupino iz Zapotoka že v petek.

Na Gori bo v sredo spomin obletnice rojstva mistikinje Magdalene Gornik. Ob 16. uri bo molitvena ura in ob 17. uri sv. maša.

nedelja      7h za farane
           10h +Marija Pirc obl.
ponedeljek 7h +Miha Čampa
           19h Sedlo +Frančiška Arko obl.

torek  7h v čast Lurški Materi Božji za zdravje
           19h sv. Marko +Simonin druž. Lesar
sreda   7h +Marija Zadnik obl.
četrtek       19h +Draga Kožar 30. d.
petek  7h +Janez Bartol
sobota 7h +Ivan Benčina