Avtor: Administrator Objavljeno: 24. 03. 2018

6. POSTNA – CVETNA NEDELJA,  25. 3. 2018

Ob 10h bo blagoslov zelenja na pokopališču in procesija v cerkev.  Ob 14h bo križev pot v kapeli v župnijskem domu, ob 15h vaje za ministrante.
V sredo bo obhajilo bolnikov na domu.
Ta teden je veliki teden. Bogoslužje velikonočnega tridnevja bo ob 19h, v soboto ob 20h. V četrtek bo po maši molitev do 22h. Na veliki petek je strogi post. V četrtek bo nabirka za Karitas kot sad odpovedi ob postnih petkih.
V soboto ste posebej povabljeni k molitvi ob Božjem grobu. Sv. Rešnje telo bo izpostavljeno od 8h do 12h ter od 16h do 20h.  V oznanilih preberite tudi priporočen razpored češčenja. Skrbite, da bo v tem času v cerkvi vedno vsaj nekaj molivcev. Darovi pri Božjem grobu so namenjeni za vzdrževanje cerkva in krščanske skupnosti v Sveti deželi.
Ob 6h bo blagoslov ognja za gospodinjstva, ki naj ga ministranti ali drugi predstavniki iz vsake vasi raznesejo po domovih. Dogovorite se!
Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 9h pri sv. Marku, ob 930 na Vinicah, ob  10h na Sedlu, ob 1030 v Podklancu, ob 11h v Žimaricah, ter v Sodražici ob 1130 in 16h.
Danes teden bo največji krščanski praznik – velika noč. Ob 7h  bo vstajenjska procesija in nato slovesna sv. maša, druga praznična maša bo ob 10h. Prosim vse sodelavce za pripravo cerkve in oblikovanje bogoslužja v teh dneh.
Maše na podružnicah bodo ta teden ob 18h.
Verouk bo samo v torek za 1., 2. in 5. razred. Tudi otroci naj se udeležujejo obredov svetega tridnevja, še zlasti birmanci.
Za čiščenje cerkve prosim drugi skupino s Podgorske c. že v začetku tedna, za krašenje je poskrbljeno.
Na Rakovniku je ta teden priložnost za spoved vsak dan od 9. do 12. ter 15. do 19. ure. Pri nas ne bo več drugega spovednika.

nedelja   7h za farane
              10h +Mirko Klun obl.
              14h križev pot v kapeli v župnijskem domu
ponedeljek      7h +France Novak
              18h Sedlo +Anton Janež
torek      7h +Marija Hočevar
              18h sv. Marko +Alojz Benčina 1. obl.
sreda      7h +Janez Levstek 7. d.
četrtek   19h +Katarina Arko 30. d.
petek      19h obredi velikega petka
sobota    20h +Magda Šoštar obl.
nedelja   7h za farane
              10h +Frančiška Zajc 1. obl.