Avtor: Administrator Objavljeno: 23. 06. 2018

12. NEDELJA MED LETOM,  24. 6. 2018

Jutri bo državni praznik dan državnosti.
V petek bo slovesni praznik apostolskih prvakov sv. Petra in Pavla. Sv. maši bosta ob 8h in 19h. Ob 9h bo v ljubljanski stolnici slovesnost mašniškega posvečenja. Za ljubljansko nadškofijo bodo posvečeni Primož Meglič iz župnije Ivančna Gorica, Marko Mrlak iz župnije Žiri in Peter Strle iz župnije Komenda; Tomaž Kunaver iz župnije Ljubljana Sv. Križ bo posvečen v Trstu. Iz ljubljanske nadškofije izhajata tudi redovna novomašnika kapucin Miroslav Pavšek iz župnije Zagorje ter jezuit Marko Pavlič iz župnije Kranj. Novomašnike priporočam v molitev.
GODOVI: v sredo sv. Ema Krška, v četrtek sv. Irenej, v soboto prvi mučenci rimske Cerkve.
Danes teden bo 13. nedelja med letom. Nabirka prve nedelje v mesecu bo za potrebe cerkve. Prvo nedeljo bo pred jutranjo mašo pol ure izpostavljeno sveto Rešnje telo.Ker bo ob 10h glavna prireditev na trgu ob tržnem dnevu, bo druga maša ob 9h.
V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.
Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim naslednjo skupino iz Zamostca.
Danes popoldne bo na Gori romarski shod. Ob 15. uri bo molitvena ura za domovino pred Najsvetejšim in ob 16. uri sv. maša.

nedelja   7h za farane
            10h +Janez Levstek
ponedeljek      7h +Rozalija Mihelič 7. d.
              19h Sedlo +Rafaelin Danijela Zbačnik
torek      7h +druž Belaj in Terezija Lušin
              19h sv. Marko +Jože Bartol
sreda      7h v zahvalo v dober namen
četrtek   19h +Janez in Anton Lovšin Žimarice obl.
petek      8h +Pavla in Zdravko Rus
              19h +Dominik Kovačič obl.
sobota    19h +Tilka Debeljak obl.
nedelja   7h za farane
              9h +Anton in Marija Hočevar