Avtor: Administrator Objavljeno: 23. 10. 2020

OZNANILA 25. 10. 2020

30. NEDELJA MED LETOM, 25. 10. 2020

Danes je 30. nedelja med letom, od 9h do 945 lahko prejmete obhajilo v župnijski cerkvi, ob 10h lahko na nacionalni televiziji spremljate sveto mašo, prenos iz mariborske stolnice, maševal bo nadškof msgr. Alojzij Cvikl.

GODOVI: V sredo sv. Simon in Juda Tadej apostola, v četrtek sv. Mihael Rua.
Danes teden bo 1. november - slovesni praznik vseh svetnikov. Letos zaradi razmer niso dovoljena bogoslužja ali blagoslovi z udeležbo vernikov. Prav tako ni dovoljena organizirana molitev vernikov. Gospod župnik bo sam blagoslovil pokopališče, vsi pa povabljeni, da v domačem krogu molite za rajne. Prav tako tudi na dan spomina na verne rajne 2. novembra. Zvonovi bodo na predvečer obeh praznikov vabili k družinski in osebni molitvi za rajne. Na prvo nedeljo v mesecu bo nabirka za obnovo dela pritličja v župnišču (posebna prošnja za donatorstvo je na povezavi). Od 9h do 945 boste lahko, kot običajno, prejeli sveto obhajilo v župnijski cerkvi.
Svete maše lahko tako v prazničnih dneh kot tudi ostale dni spremljate preko radija, televizije ali drugih medijev.
Za svete maše, katere sedaj župnik daruje zasebno v bolniški sobi, boste lahko oddali v župnijski pisarni, ta teden v ponedeljek in sredo od 16h do 18h.
Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsak dan od 9h do 17h.
V soboto bo spovedovanje pred praznikom vseh svetih, spovednik bo na voljo od 16h do 18h. Po spovedi, boste lahko prejeli tudi sveto obhajilo.
V cerkev naj prihajajo (bodisi za molitev, sveto obhajilo ali spoved) samo zdravi verniki, v cerkvi je lahko največ 5 ljudi, ves čas uporabljamo zaščitno masko, si razkužimo roke ob vstopu in izstopu ter ohranjamo primerno medsebojno razdaljo.
Tudi v teh kriznih časih ne pozabimo na molitev in prijateljstvo z Bogom, prebirajmo božjo besedo za vsak dan, katero dobimo na povezavi na župnijski spletni strani in na hozana.si.

nedelja       za farane
ponedeljek +starši in sin Janez Debeljak
torek           +Ludvik Pahulje obl.
sreda          udje bratovščine sv. Uršule
četrtek        v čast angelom varuhom
petek          v zahvalo (Mihelič)
sobota       +družina Šega