Avtor: Administrator Objavljeno: 30. 10. 2020

oznanila 1. 11. 2020

VSI SVETI, 1. 11. 2020

Danes je slovesni praznik Vsi sveti. Gospod župnik bo sam blagoslovil pokopališče v Sodražici ter gospod Dobrovoljc na Gori in pri sv. Marku, vsi pa povabljeni, da v domačem krogu molite za rajne. Od 9h do 945 lahko prejmete sveto obhajilo v župnijski cerkvi ali v kapeli v župnijskem domu, ob 10h lahko na nacionalni televiziji spremljate sveto mašo, prenos iz mariborske stolnice, maševal bo nadškof msgr. Alojzij Cvikl. Ob 18h bodo zvonovi vabili k molitvi za rajne, prav tako na predvečer praznika. Priporočila za obhajanje praznika lahko preberete na povezavi.
GODOVI: V torek sv. Viktorin Ptujs ki , v sredo sv. Karel Boromejski, v četrtek sv. Zaharija in Elizabeta, v petek sv. Lenart.
Danes teden 32. nedelja med letom – zahvalna nedelja. Zahvalna nedelja nas usmerja k zelo pomembni človeški vrlini, kreposti in dolžnosti: hvaležnosti. Izhaja iz spoznanja, da nikakor nismo sami sebi zadostni, ampak drug drugega potrebujemo. Verni ljudje pa se zavedamo, da nam je vse podarjeno od Boga; vse, kar imamo in najprej naše življenje samo. Zato za vse: Bogu hvala. Od 9h do 945 boste lahko prejeli sveto obhajilo v župnijski cerkvi ali v kapeli v župnijskem domu Na zahvalno nedeljo je običajno ofer, tokrat bo darovanje v nabiralnik, darovanje bo za prenovo in ureditev pritličja v župnišču (posebna prošnja za donatorstvo je na povezavi) .
V ponedeljek bo spomin rajnih ali verne duše. V molitvah se spominjamo naših rajnih, ki so še v fazi očiščenja v vicah. Ves mesec je možno prejeti tudi popolni odpustek (več preberite v mesečnih oznanilih). Tudi v ponedeljek bo možno prejeti sveto obhajilo od 1815 do 19h v kapeli v župnijskem domu.Ob 18h bodo zvonovi vabili k molitvi za rajne.
Obhajilo bo možno prejeti tudi ob četrtkih od 1815 do 19h.
Petek bo prvi v mesecu. Slovenski škofje ta dan vabijo vse vernike k molitvi in postu za prenehanje epidemije.
Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice.
Namene za svete maše boste lahko oddali v župnijski pisarni, tudi ta teden v ponedeljek in sredo od 16h do 18h, prav tam tudi donacijo za prenovo in ureditev pritličja v župnišču.
Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsak dan od 9h do 17h.
Tudi v teh kriznih časih ne pozabimo na molitev, prebirajmo božjo besedo za vsak dan, katero dobimo na povezavi na župnijski spletni strani in na hozana.si.
Danes so nova tiskana oznanila, ki jih dobite na običajnih mestih v cerkvi.

nedelja       za farane
ponedeljek za duše v vicah
torek           +Franc Debevec 30. d.
sreda          +Vera Košir obl.
četrtek        +Dušan Lipovec
petek          +Anica Debeljak in Peruškovi