Avtor: Administrator Objavljeno: 6. 11. 2020

oznanila 8. 11. 2020

32. NEDELJA MED LETOM - ZAHVALNA, 8. 11. 2020

Danes je 32. nedelja med letom – zahvalna nedelja. Od 9h do 945 boste lahko prejeli sveto obhajilo v župnijski cerkvi, ob 10h lahko na nacionalni televiziji spremljate sveto mašo, prenos iz mariborske stolnice. Na zahvalno nedeljo je običajno ofer, tokrat bo darovanje v nabiralnik, darovanje bo za prenovo in ureditev pritličja v župnišču.
Zahvalna nedelja nas usmerja k zelo pomembni človeški vrlini, kreposti in dolžnosti: hvaležnosti. Izhaja iz spoznanja, da nikakor nismo sami sebi zadostni, ampak drug drugega potrebujemo. Verni ljudje pa se zavedamo, da nam je vse podarjeno od Boga; vse, kar imamo in najprej naše življenje samo.
Hvala vam, vsakemu posebej, za molitve, za darovane maše, za darove bere, za sodelovanje pri bogoslužju (bralcem, pevcem, organistu, molivcem rožnega venca, delivcem obhajila, ministrantom,…), hvala za donacije za obnovo župnišča, hvala za pomoč pri okrevanju (za molitve, za prostor, za kuhanje, za darove, za dobrine,…), vsem Bog povrni!
GODOVI: Danes sv. Bogomir , jutri obletnica posvetitve Lateranske Bazilike v Rimu, v torek sv. Leon Veliki , v sredo sv. Martin, v četrtek sv. Jozafat, v petek sv. Stanislav Kostka.
Danes teden bo 33. nedelja med letom, svetovni dan ubogih in začetek tedna zaporov. Od 9h do 945 boste lahko prejeli sveto obhajilo v župnijski cerkvi.
Župnijska pisarna bo ta teden odprta v sredo popoldne od 16h do 18h ter v četrtek dopoldne od 9h do 11h, lahko boste oddali namene za svete maše ter donacije za obnovo pritličja v župnišču.
Obhajilo bo možno prejeti tudi v četrtek in soboto od 1815 do 19h v kapeli v župnijskem domu.
Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsak dan od 9h do 17h.
Tudi v teh kriznih časih ne pozabimo na molitev, prebirajmo božjo besedo za vsak dan, katero dobimo na povezavi na župnijski spletni strani in na hozana.si ter se udeležimo prenosov svetih maš po spletu, radiju in televiziji.

nedelja       za farane
ponedeljek za zdravje
torek           +Alojzija Košir obl.
sreda          +Jože Drobnič obl.
četrtek        +Jože Gornik 7.d.
petek          +Angela in Jože Ambrožič
sobota       +Manuela Vesel  30.d.
nedelja       za farane