Avtor: Administrator Objavljeno: 13. 11. 2020

oznanila 15. 11. 2020

33. NEDELJA MED LETOM, 15. 11. 2020

Danes je 33. nedelja med letom, svetovni dan ubogih ter začetek tedna zaporov. Ob 830   lahko na Exodus tv spremljate prenos sv. maše iz mariborske Bazilike Matere usmiljenja, na nacionalni televiziji to nedeljo ne bo prenosa svete maše. Običajne delitve svetega obhajila (kot smo ga poznali sedaj nekaj tednov) ne bo, lahko pa se prek telefona (071 243 266) prijavite za obhajilo ter dogovorite za termin.
Na 33. nedeljo med letom je že nekaj let svetovni dan ubogih, poslanico svetega očeta Frančiška, za 4. svetovni dan ubogih, z naslovom »Ponudi svojo roko siromaku« (prim. Sir 7,32) lahko preberete na župnijski spletni strani. Teden zaporov letos poteka pod naslovom Združeni v zapor. Namen tedna zaporov je, da bi se kristjani v večji meri zavedali potreb vseh, ki se jih dotika beseda zapor.
GODOVI: Danes sv. Albert, jutri sv. Marjeta, v torek sv. Elizabeta Ogrska, v četrtek sv. Matilda, v soboto darovanje Device Marije.
Danes teden bo zadnja nedelja cerkvenega leta, praznik Kristusa Kralja vesoljstva, sklep tedna zaporov ter začetek tedna Karitas.
Župnijska pisarna bo ta teden odprta v ponedeljek in sredo popoldne od 16h do 18h, lahko boste oddali namene za svete maše ter donacije za obnovo pritličja v župnišču, župnijska pisarna je dosegljiva tudi na začasni telefonski številki 071 243 266.
Obhajilo bo do nadaljnjega možno prejeti le individualno, za obhajilo se lahko prijavite na zgornji telefonski številki.
Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsak dan od 9h do 17h. V cerkvi se lahko zadržuje samo po ena oseba ali več oseb istega gospodinjstva. Če je v cerkvi že kdo, moramo počakati zunaj, oziroma se vrnemo čez nekaj časa.
V cerkvi zadaj in tudi v župnišču lahko dobite Marijanski in Družinski koledar ter žepne koledarčke, prispevek za koledar vržete v nabiralnik pri vratih v cerkev v spodnjo režo (dar za koledar). Prav tam lahko veroučenci dobite adventni koledar za letošnji advent.
Tudi v teh kriznih časih ne pozabimo na molitev, prebirajmo božjo besedo za vsak dan, katero dobimo na povezavi na župnijski spletni strani in na hozana.si ter se udeležimo prenosov svetih maš po spletu, radiju in televiziji.

nedelja       za farane
ponedeljek +starši Košmrlj in Alojz Zajc obl.
torek           +Frančiška Vidmar r. Čampa 7.d.
sreda          +Ivan Mihelič obl.
četrtek        +Viktor in Frančiška Mihelič
petek          +udje bratovščine sv. Uršule
sobota        za dušno in telesno zdravje
                   +Peter Gornik obl. (mašuje Dobrovoljc)