Avtor: Administrator Objavljeno: 4. 12. 2020

oznanila 6. 12. 2020

2. ADVENTNA NEDELJA, 6. 12. 2020

Danes je 2. adventna nedelja. Nabirka v nabiralnikih, ob prvi nedelji v mesecu, je za prenovo in ureditev dela pritličja v župnišču. Ob 10h lahko na nacionalni televiziji spremljate sveto mašo, prenos iz mariborske stolnice, maševal bo nadškof msgr. Alojzij Cvikl. Čez dan boste lahko individualno prejeli sveto obhajilo, za prejem se lahko prijavite na povezavi, katera je na spletni strani ali na telefonski številki župnijske pisarne 071 243 266. Danes zvečer (nedelja) ob 18. uri ste povabljeni k branju, premišljevanju in pogovoru ob božji besedi za adventni čas preko videokonference, katere povezava bo na spletni strani župnije.
V torek bo slovesni praznik Marijino brezmadežno spočetje.

GODOVI: Danes sv. Nikolaj, jutri sv. Ambrož, v petek sv. Damaz.
Danes teden bo 3. adventna nedelja. Za obhajilo se lahko že prijavite.
V adventu k molitvi v cerkvi vabi kip Fatimske Marije, ki je ob oltarju.
Župnijska pisarna bo v naslednjem tednu odprta v sredo popoldne od 16h do 18h ter v petek dopoldne od 9h do 11h.
V četrtek bo zopet možno prejeti sveto obhajilo ter nato zopet v nedeljo.
V petek slovenski škofje vabijo k molitvi in postu za prenehanje epidemije.
Župnijska cerkev je odprta vsak dan od 9h do 17h. Vabljeni le k individualni molitvi, saj se v cerkvi po ukrepih zaradi virusa zadržuje lahko samo ena oseba oziroma ena družina.
V cerkvi zadaj in tudi v župnijski pisarni (med uradnimi urami) lahko dobite Marijanski in Družinski koledar ter žepne koledarčke.
V župnišču so se začela dela obnove pritličja za župnikovo vrnitev v župnišče. Med prenovo pa še vedno zbiramo donacije v ta namen.
Tudi v teh kriznih časih ne pozabimo na molitev, prebirajmo božjo besedo za vsak dan, katero dobimo na povezavi na župnijski spletni strani in na hozana.si ter se udeležimo katerega od številnih prenosov svetih maš.

nedelja       za farane
ponedeljek  +Marija Kamenšek
torek            Mariji v čast in priprošnjo
sreda          za zdravje in božje varstvo
četrtek        +Pavla Pakiž 7.d.
petek          +Helena in Jože Mihelič
sobota        v zahvalo za otroke
nedelja       za farane