Avtor: Administrator Objavljeno: 18. 12. 2020

oznanila 20. 12. 2020

4. ADVENTNA NEDELJA, 20. 12. 2020

Danes je 4. adventna nedelja, od 9h do 945 lahko prejmete sveto obhajilo v župnijski cerkvi, po sedanjih ukrepih je lahko, glede na velikost, v cerkvi do 20 ljudi. Ob 10h lahko na nacionalni televiziji spremljate sveto mašo, prenos iz mariborske stolnice, maševal bo nadškof msgr. Alojzij Cvikl.
V naši župniji zaenkrat še ne bo bogoslužja z verniki, saj se zaradi sedanjih omejitev v cerkvi ne more zbrati dovolj ljudi, da bi bile maše za vse. Še vedno bo možno prejemati sveto obhajilo izven svete maše, brez predhodnih prijav, saj je v cerkvi lahko na enkrat do 20 ljudi (1 oseba oz. 1 družina na 30 m2), ob upoštevanju razdalje 1,5 m. Preberite tudi nova navodila SŠK.
Do srede ste še povabljeni k obhajanju božične devetdnevnice v krogu svoje družine, ob prenosu katerega od bogoslužij.
Za spoved se lahko še dogovorite z gospodom župnikom.
V ponedeljek, torek in sredo lahko med 18. in 19. uro prejmete sveto obhajilo v kapeli v župnijskem domu.
V četrtek bo sveti večer pred božičnim praznikom, delitev svetega obhajila v župnijski cerkvi bo od 17h do 1745, ob 18h ob pritrkovanju obhajajmo sveti večer v družinah, z blagoslovom in kajenjem doma ter molitvijo rožnega venca, ob 19h bo na spletu prenos polnočne svete maše iz naše župnijske kapele.
V petek bo božič, Gospodovo rojstvo. Ob polnoči bo na nacionalni televiziji prenos polnočne svete maše, ki jo bo daroval ljubljanski nadškof metropolit in predsednik Slovenske škofovske konference msgr. Stanislav Zore v  stolni  cerkvi sv. Nikolaja v Ljubljani. Delitev svetega obhajila bo od 9h do 945 v župnijski cerkvi. Ob 10h bo spletni prenos svete maše božičnega praznika iz naše župnije.
Po božiču obhajamo božično osmino – bogoslužni praznik.
V soboto je sv. Štefan, je tudi državni praznik dan samostojnosti in enotnosti, od 9h do 945 bo delitev svetega obhajila v župnijski cerkvi.
Danes teden bo praznik Svete Družine od 9h do 945 boste lahko prejeli sveto obhajilo v župnijski cerkvi.
Luč miru iz Betlehema lahko dobite v cerkvi na običajnem mestu, pri krstnem kamnu, pred prižigom in po njem si obvezno razkužite roke.
Tudi kadilo in blagoslovljeno vodo lahko dobite v cerkvi.
Župnijska pisarna bo odprta v sredo popoldne od 16h do 18h ali po dogovoru na 071 243 266.
Župnijska cerkev je odprta vsak dan od 9. do 17. ure. Za obisk upoštevajte državna navodila ter navodila škofov.
Danes je božična Družina, ki je dvojna številka in je na voljo tudi v prosti prodaji zadaj v cerkvi (4,60€) ter tiskana oznanila.

nedelja             za farane
                        14h pogreb +Andrej Drobnič
ponedeljek       +starši Lušin Žlebič
torek                +Stanko Rigler 1. obl.
sreda               +Andrejcovi Strmca
četrtek (prenos) 19h +Janez, Pavla in Marinka Knavs
petek (prenos)   10h za farane
sobota             +Andrej Drobnič 7. d.
nedelja             za farane

PRENOVA V ŽUPNIŠČU

Kot vam je poznano, sedaj zaradi poškodovane noge, zaradi česar še ne morem hoditi po stopnicah, ne morem bivati v župnišču. S strani faranov je takoj po padcu prišla pobuda, da se v pritličju župnišča uredijo primerni prostori za bivanje. V času priprave so se sprejele primerne odločitve za temeljito prenovo polovice pritličja župnišča, kjer bo soba, kuhinja in kopalnica. Obenem bodo urejene še zunanje sanitarije, ki vam bodo na voljo ob obisku cerkve. S strani dvorišča pa bo v župnišče omogočen tudi dostop za invalide. Začetek del se je nekoliko zavlekel, ker ni bilo mogoče prej dobiti izvajalca. Sedaj pa že tretji teden potekajo potrebna dela. Potrebne načrte je pripravila ga. Urška Suhadolnik Vovko, za nadzor in organizacijo dela skrbi g. Tone Tanko, poleg glavnega izvajalca Blesk 2 s partnerji s svojega področja delo opravljata še g. Marko Belaj in g. Roman Benčina. Pri organizaciji še posebej sodelujejo g. Tone Petrič, g. Jan Knavs in g. Blaž Kovačič. Vsem se lepo zahvalim.

Po sprejetju sklepa o obnovi so se začela zbirati tudi potrebna sredstva za obnovo zlasti z darovi faranov. Doslej je tako zbrano 8.000 € od 79 darovalcev v znesku od 30 € do 400 €. Zbiranje se še nadaljuje. Obnovo bo delno sofinancirala tudi Občina Sodražica. Znatno pa so obnovo z donacijo podprla tudi nekatera podjetja zlasti Inotherm, Deta&co, Fragmat, pa tudi Riko Team, Lesoj in Arts. Vsem se za donacije in darove lepo zahvalim. vrednost celotne investicije bo gotovo presegla 30.000 €.