Avtor: Administrator Objavljeno: 26. 12. 2020

oznanila 27 .12. 2020

SVETA DRUŽINA, 27. 12. 2020

Danes je praznik Svete Družine, od 9h do 945 lahko prejmete sveto obhajilo v župnijski cerkvi, ob 10h lahko na nacionalni televiziji spremljate sveto mašo, prenos iz mariborske stolnice, maševal bo nadškof msgr. Alojzij Cvikl.
GODOVI: v soboto sv. Bazilij in Gregor Nacianški.
Danes teden bo 2. nedelja po božiču, od 9h do 945 boste lahko prejeli sveto obhajilo v župnijski cerkvi. Nabirka v nabiralnikih v cerkvi bo namenjena za obnovo pritličja v župnišču.
Do petka obhajamo še božično osmino.
V ponedeljek je narodni dan molitve za nerojeno človeško življenje ter spomin nedolžnih beltlehemskih otrok.
V sredo popoldne od 16h do 18h bodo uradne ure v župnijski pisarni.
V četrtek bo zadnji dan leta, sv. Silvester papež. Zvečer bo drugi sveti večer. Od 17h do 1745 boste lahko prejeli sveto obhajilo v župnijski cerkvi, ob 18h ob pritrkovanju obhajajmo sveti večer v družinah, z blagoslovom in kajenjem doma ter molitvijo rožnega venca.
V petek bo novo leto – Marija sv. Božja Mati in svetovni dan miru. Bo tudi prvi petek v mesecu ter začetek meseca verskega tiska. Sveto obhajilo boste lahko prejeli od 9h do 945 v župnijski cerkvi.
Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice.
Luč miru iz Betlehema lahko še vedno dobite v cerkvi na običajnem mestu, prav tako tudi kadilo in blagoslovljeno vodo.
Gradivo za trikralevsko akcijo tudi dobite v cerkvi pri vhodu ter tam tudi oddate dar za misijone, saj vas letos zaradi virusa koledniki ne bodo obiskali.
Župnijska cerkev je odprta vsak dan od 9. do 17. ure. Za obisk upoštevajte državna navodila ter navodila škofov.

MAŠNI NAMENI
nedelja       za farane
ponedeljek  +Janez Milavec 1. obl.
torek            za zdravje
sreda          +Pavla Pakiž 30. d.
četrtek        v zahvalo
petek          v čast Svetemu Duhu
sobota        +Ivan Čampa 1. obl.
nedelja       za farane