Avtor: Administrator Objavljeno: 1. 04. 2021

oznanila 28. 3. 2021

6. POSTNA - CVETNA NEDELJA, 28. 3. 2021

Ta teden je veliki teden. Izredno pismo slovenskih škofov za Veliko noč 2021 je na povezavi

Zaradi novih vladnih odredb vsa napovedana bogoslužja v velikonočnem tridnevju odpadejo. Obredi velikonočnega tridnevja bodo brez ljudstva, spremljajte prenose po medijih. Prenos bo tudi iz naše župnije, povezava bo objavljena za vsak dan posebej na spletni ter facebook strani župnije. Prenos obredov velikonočnega tridnevja bo v četrtek, petek ter soboto ob 18. uri.

Blagoslov velikonočnih jedil bo tudi letos potekal tako kot lansko leto. Na veliko soboto ob 13. uri bo prenos obreda blagoslova iz župnijske cerkve po tem pa bo gospod župnik med obhodom po župniji iz avta blagoslavljal jedila, ki jih boste farani pripravili za blagoslov. Zbrali se boste lahko pred svojimi hišami in počakali na blagoslovm, da boste lažje predvideli kdaj bo gospod župnik pri vas je spodaj okviren razpored z urami v oklepaju. Zaradi ukrepov se zbirajte vsak posebej in se ne družite z osebami drugega gospodinjstva. Kdor nima možnosti spremljanja prenosa iz naše župnije, bo blagoslov jedil tudi ob 12, uri na radiju Ognjišče.
13h Blagoslov v Sodražici (prenos) pot: (1330) župnišče – Zavrti – Podgorska – pod Goro do Lipovšice - Male Vinice – Ravni Dol – Zapotok - Sinovica (14h) – Vinice - Zamostec po glavni cesti – Sodražica Prvomajska – Strmca – Zavoda – Slemenska – Grdi Dol – Zamostec - (1430) Sodražica CNO – Kurirska – Žimarice – Gasa – Podklanec – Globel (15h) – preko Sedla – Jelovec – Sodražica Hosta – Pesek – C. M. Šilc – Gora(1530) Kržeti – Janeži – Petrinci – Betonovo.

Danes teden bo velika noč. Ob 6. uri zjutraj bo prenos obreda vstajenja iz župnijske cerkve ter nato sv. maše boste lahko spremljali preko prenosa v živo.
Za čiščenje cerkve prosim v začetku tedna naslednjo skupino iz Globeli.

MAŠNI NAMENI
nedelja       7h za farane                               (potrebna prijava)
                   845 +Andrej Drobnič                 (potrebna prijava)
                  10h +Angela in Jože Ambrožič         (potrebna prijava)
ponedeljek 18h +Ludvik Vesel obl.
torek           18h +Matilda Letonja
sreda          18h +Frančiška in oba Franceta Zajc
četrtek        18h +Ivan in Tončka Bartol     (spletni prenos)
petek          18h obredi velikega petka       (spletni prenos)