Avtor: Administrator Objavljeno: 26. 06. 2021

13. NEDELJA MED LETOM, 27. 6. 2021

V torek bo slovesni praznik apostolskih prvakov sv. Petra in Pavla. Sv. maši bosta ob 8h in 19h. Ob 9h bo v ljubljanski stolnici slovesnost mašniškega posvečenja. V Ljubljani bodo posvečeni za ljubljansko nadškofijo Peter Čemažar Ljubljana – Ježica in Boštjan Dolinšek, Stranje ter kapucin br. Jurij Slamnik, Breznica. Novomašnike priporočam v molitev.
GODOVI: Danes sv. Ema Krška, jutri sv. Irenej, v sredo prvi mučenci rimske cerkve, v soboto sv. Tomaž ap.
Danes teden bo 14. nedelja med letom–nedelja Slovencev po svetu.
Petek bo prvi v mesecu. V četrtek bomo v molitveni uri ob 18h pred Najsvetejšim zakramentom molili za novomašnike in nove duhovne poklice. V petek bo sv. maša s posvetitvijo Jezusovemu Srcu bo ob 19h. Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice. Obhajilo na domu bo že v četrtek od Zapotoka do Sodražice, v petek pa preostale vasi. Sporočite, kdor bi še na novo želel prejemati zakramente na domu.
Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim naslednjo skupino iz Žimaric.

nedelja  7h za farane
             10h +Marijan Kermauner
ponedeljek       7h +Danijela Merhar, Alojz Kastelic in Alojz Oražem
             19h Sedlo +Ludvik Vesel
torek     8h v zahvalo
             19h Marija Pirc Žimarice
sreda     15h sv. Marko pogreb +Marija Tanko Vinice
             17h +Franc Lesar pogreb
četrtek  19h +Julijana Lavrič 7. d.
petek    19h +Silva in Štefan Arko
sobota   17h Gora +Jože Lavrič Izola
             19h +France in Majda Košir obl.
nedelja  7h za farane
            10h +Lidija Pogorelc