Avtor: Administrator Objavljeno: 2. 04. 2022

5. POSTNA – TIHA NEDELJA, 3. 4. 2022

Danes lahko vzamete oljko za blagoslov na cvetno nedeljo. Darovi so namenjeni za obnovo primorskih cerkva.
Ob 14.30 bo križev pot v župnijski cerkvi.

Danes teden bo 6. postna – cvetna nedelja. Ob 10h bo blagoslov zelenja in butaric na pokopališču, zjutraj pred mašo v cerkvi.
V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom. Molili bomo križev pot in rožni venec.
V petek bo cvetni petek spomin Žalostne Matere Božje. Na Strmci bo maša v čast Žalostni Materi Božji ob 9h. V četrtek bo obhajilo za bolnike na domu od Zapotoka in Gora ter v petek ostale vasi.
V petek ob 19.30 bo na Gori v nekdanji šoli predstavitev knjige Sodraških 800. Lepo vabljeni. V Ribnici pa bo v petek ob 20h postno srečanje mladih – tudi spovedovanje.
V soboto in nedeljo bo spovedovanje pred veliko nočjo. V soboto med mašo na Gori ob 17h ter od 18.30 in med mašo v Sodražici, v nedeljo od 6.15 in med obema mašama. V velikem tednu ne bo več spovednika od drugod.
Vsako nedeljo v postnem času smo pred mašo povabljeni k molitvi rožnega venca v blagor domovine in za pravičen mir v Ukrajini.

nedelja   7h za farane
               10h +Julka Bačnik
               14.30 križev pot
ponedeljek 7h +druž. Bizjak
               18h Sedlo +Jože Vovčko
torek      7h udje bratovščine sv. Uršule
sreda      7h +Alojz Košmrlj
četrtek    19h +Vera Šilc obl.
petek      9h Strmca po namenu
               19h +Marija in Polde Vesel
sobota    17h Gora +starši Vesel in Hren
               19h +Franc Turk Zavrti obl.
nedelja   7h za farane
               10h +France Lesar