Avtor: Administrator Objavljeno: 9. 04. 2022

6. POSTNA – CVETNA NEDELJA, 10. 4. 2022

Ob 10h bo blagoslov zelenja na pokopališču in procesija v cerkev.
Ob 14.30 bo križev pot v župnijski cerkvi.

Ta teden je veliki teden. Bogoslužje velikonočnega tridnevja bo ob 19h, v soboto ob 20h. V četrtek bo po maši molitev do 22h. Na veliki petek je strogi post. V četrtek bo nabirka za Karitas – pomoč Ukrajini - kot sad odpovedi ob postnih petkih.
V soboto ste posebej povabljeni k molitvi ob Božjem grobu. Sv. Rešnje telo bo izpostavljeno od 8h do 12h ter od 16h do 20h.  V oznanilih preberite tudi priporočen razpored češčenja. Skrbite, da bo v tem času v cerkvi vedno vsaj nekaj molivcev. Darovi pri Božjem grobu so namenjeni za vzdrževanje cerkva in krščanske skupnosti v Sveti deželi.
Ob 6h bo blagoslov ognja za gospodinjstva, ki naj ga ministranti ali drugi predstavniki iz vsake vasi raznesejo po domovih. Dogovorite se!
Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 9h pri sv. Marku, ob 930 na Vinicah, ob  10h na Sedlu, ob 1030 v Podklancu, ob 11h v Žimaricah, ter v Sodražici ob 1130 in 16h, ob 16h tudi na Gori.
Danes teden bo največji krščanski praznik – velika noč. Ob 7h  bo vstajenjska procesija in nato slovesna sv. maša, druga praznična maša bo ob 10h. Prosim vse sodelavce za pripravo cerkve in oblikovanje bogoslužja v teh dneh.
Verouka v četrtek ne bo. Tudi otroci naj se udeležujejo obredov svetega tridnevja, še zlasti birmanci.
Na Rakovniku je ta teden priložnost za spoved vsak dan od 9. do 12. ter 15. do 19. ure. Pri nas ne bo več drugega spovednika.Za čiščenje in ureditev cerkve prosim naslednjo skupino iz Zamostca – Podgora že v začetku tedna, za krašenje je poskrbljeno.
Na voljo so nova Misijonska obzorja, Prijatelj in tiskana oznanila.

nedelja    7h za farane
               10h +France Lesar
               14.30 križev pot na Gori
ponedeljek  7h +Anton in Alojz Vesel obl.
               18h Sedlo +druž. Oražem Jelovec
torek       7h +Stanislav Janež