Avtor: Administrator Objavljeno: 28. 05. 2022

7. VELIKONOČNA NEDELJA, 29. 5. 2022

Popoldne bo na Gori romarski shod za beatifikacijo Magdalene Gornik; ob 15h molitvena ura, ob 16h sv. maša.
Ta teden je devetdnevnica k Svetemu Duhu pred binkoštmi.
GODOVI: Danes sv. Maksim Emonski, jutri sv. Oglejski mučenci, v torek obiskanje Device Marije in sklep šmarnic, v sredo sv. Justin, v petek sv. ugandski mučenci.
Danes teden bodo binkošti – praznik Svetega Duha. Pri maši ob 10h bo srečanje za starejše in bolne, med mašo bo tudi sv. maziljenje, že ob 930 priložnost za sv. spoved. Po maši bo še družabno srečanje v župnijskem domu. Za to priložnost prosim farane iz Podklanca, da bi pripravili nekaj peciva.
Petek bo prvi v mesecu. V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve za duhovne poklice. V petek bo sv. maša s posvetitvijo Jezusovemu Srcu ob 20h. Od petka do sobote nočno češčenje SRT. V soboto bo sklep češčenja s sv. mašo ob 7h. Razpored je v tiskanih oznanilih in si prizadevajte, da bo vsako uro vsaj nekaj molivcev. Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice. Obhajilo na domu bo že v četrtek od Zapotoka do Sodražice in Gora, v petek pa preostale vasi.
Prihodnjo nedeljo popoldne bo na župnijskem vrtu srečanje za župnijske sodelavce z začetkom ob 17h. Lepo vabljeni člani ŽPS, Karitas, pevci, ključarji, bralci, ministranti, skupina za priložnostno pomoč…
Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim prvo skupino iz Globeli.

nedelja   7h za farane
               10h +Janez Levstek
               16h Gora za beatifikacijo Magdalene Gornik
ponedeljek 7h v zahvalo
               17h Gora poljska maša Petrinci
               19h Sedlo +Drago Košir Globel obl.
torek       7h po namenu
               19h sv. Marko +France Arko
sreda       7h +Toni Gornik
četrtek    19h +Alojz Vesel 1. obl.
petek      19h +Stanislav Janež
sobota     7h +Leon Mihelič
               17h Gora +Janez Krže in starši Arko Kračali
               19h +Antonija Lovka 30. d.
nedelja   7h za farane
               10h +Marija Vesel Žimarice