Avtor: Administrator Objavljeno: 11. 06. 2022

SVETA TROJICA, 12. 6. 2022

V četrtek bo zapovedani praznik sv. Rešnje telo in kri. Sv. maši bosta ob 8h in 19h v Sodražici ter ob 17h na Gori. Pol ure pred jutranjo mašo bo molitev pred Najsvetejšim zakramentom. Poskrbite, da se bodo tudi otroci udeležili sv. maše. Po večerni maši prosim može in fante, da pripravijo bandera za procesijo. Prav tako se pravočasno dogovorite za nosilce bander.
GODOVI: jutri sv. Anton Padovanski, v sredo sv. Vid.

Danes teden bo 12. nedelja med letom in zunanja slovesnost praznika sv. Rešnjega telesa. V čim večjem številu se udeležimo procesije, zato bo sv. maša dopoldne samo ob 8h in po njej procesija. Druga maša bo ob 19h. Prosim potrebne sodelavce za sodelovanje pri izvedbi procesije. Otroci naj pripravijo cvetje za potresanje pri kapelicah.
V soboto bo ob svetovnem srečanju družin v Rimu tudi dekanijsko srečanje pri Novi Štifti. Začetek bo ob 9h, ob 12h bo daroval sv. mašo škof Jamnik. Od župnijske cerkve v Sodražici
pa bo že ob 7.30 peš romanje. Družine lepo vabljene.

V soboto zvečer bo v sodelovanju z občino maša za domovino in proslavo pred dnevom državnosti. Ob 19h bo maša v cerkvi in nato proslava na trgu.
Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim naslednjo skupino iz Globeli.

nedelja   7h za farane
               10h +Bogdan Adamič
ponedeljek 7h +Julijana in France Lavrič - Andreja
               19h Sedlo +druž. Hrvatovi
torek      7h za zdravje na duši in na telesu
               17h Gora +Marija Gornik Janeževi
               19h sv. Marko +Blaž Kos obl.
sreda      7h +Jože in Ivana Mohar obl.
četrtek    8h +Antonija Lovka
               17h Gora za farane
               19h +Rozalija Mihelič obl.
petek      19h +Ivana Andolšek
sobota    17h Gora +Anton in France Bartol
               19h za farane; za domovino
nedelja   8h +France Arko - procesija
               19h +Julijana Lavrič 1. obl.