Avtor: Administrator Objavljeno: 16. 07. 2022

16. NEDELJA MED LETOM, 17. 7. 2022

Po obeh mašah bo blagoslov avtomobilov. V zahvalo za srečno vožnjo ob blagoslovu darujmo za misijonska vozila.
Nocoj ob 19.30 bo v naši župnijski cerkvi Magdalenin večer: koncert noneta Vitra pod vodstvom Bernarde Kogovšek.

V torek bo obletnica rojstva Božje služabnice Magdalene Gornik. Na Gori bo romarski shod: ob 16h molitvena ura in ob 17h sv. maša, ki jo bo daroval škof Franci Šuštar.
V petek bo praznik Sv. Marije Magdalene, zavetnice župnije in celodenevno češčenje Svetega Rešnjega Telesa. Sv. maše bodo ob 7h, 10h in 17h. Pred mašami in med njimi bo priložnost za sv. spoved. Po jutranji maši bo izpostavljeno Najsvetejše. Da bi bilo ves čas primerno število vernikov in tudi za vodstvo molitve, naj velja razpored: 8 – 9 Zapotok, Vinice, 9 – 10 Zamostec, Lipovšica, Ravni Dol, 11 – 12 Podklanec, 12 – 13 dekanijski duhovniki, 14 – 15 Sodražica, 15 – 16 Žimarice, 16 – 17 Globel, Jelovec in Gora. Starši pripeljite k molitvi tudi otroke. Ob 17h bo sklep češčenja z litanijami Srca Jezusovega in sv. mašo, ki jo bo daroval ribniški kaplan Rok Pogačnik.
GODOVI: v sredo sv. Marjeta, v soboto sv. Brigita Švedska.
Danes teden bomo obhajali Magdalenino nedeljo in farno žegnanje. Pri obeh mašah bo darovanje za potrebe župnije.
V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.
Na Gori bo v soboto maša ob 16h, ker je ob 17h gasilska proslava.

nedelja 7h za farane
             10h +Helena Drobnič
ponedeljek      7h +Marija Zadnik obl.
             19h Sedlo +Frančiška Arko Globel obl.
torek     7h v zahvalo za zdravje
             17h Gora za beatifikacijo Magdalene Gornik
sreda    7h +Franc Metul
             19h sv. Marko +Ivana 30. dan in Jožeta Cvar
četrtek  19h +France Novak obl.
petek    7h +Darinka Zajc obl.
             10h +Janez Milavec
             17h +Franc Mihelič Jelovec 6