Avtor: Administrator Objavljeno: 18. 02. 2023

7. NEDELJA MED LETOM, 19. 2. 2023

Popoldne ob 15h bo na Gori romarska maša.
GODOVI: v torek sv. Peter Damijani, v sredo sedež apostola Petra, v četrtek sv. Polikarp, v petek sv. Matija apostol, v soboto sv. Valburga.

Danes teden bo 1. postna nedelja.
V sredo bo pepelnica – začetek postnega časa; sv. maša s pepelenjem bo ob 18h v cerkvi. Začnimo postni čas spokornosti s številno udeležbo. Udeležijo naj se tudi otroci, zlasti prihodnji birmanci. Ta dan je strogi post. Pred mašo vabljeni tudi k molitvi rožnega venca za mir v svetu in za prizadete v potresu..
V četrtek bo obletnica smrti Magdalene Gornik. Romarski shod bo v župnijski cerkvi v Sodražici. Ob 15h bo molitvena ura pred Najsvetejšim zakramentom in ob 16h sv. maša, ki jo bo daroval škof msgr. Anton Jamnik, postulator msgr. Franci Petrič pa bo predstavil potek postopka za beatifikacijo. Mašo bo mogoče spremljati tudi v prenosu preko spleta na župnijski strani. Verouka v četrtek ne bo.
Za ureditev cerkve za postni čas in romarsko srečanje bo poskrbljeno.

nedelja  7h za farane
           10h +Stanko in Marija Cvar in Magda Šoštar
           15h Gora romarska maša
ponedeljek   7h +Franc Levstek obl.
torek   16h Sedlo +Frančiška in Viktor Mihelič obl.
sreda   18h v zahvalo in prošnjo za pravo odločitev
četrtek 16h po namenu romarjev
petek  18h +Anton Arko Zamostec obl.
sobota 16h Gora po namenu
           18h +Mihaela Perušek