Avtor: Administrator Objavljeno: 25. 03. 2023

5. POSTNA – TIHA NEDELJA, 26. 3. 2023

Danes lahko vzamete oljko za blagoslov na cvetno nedeljo. Darovi so namenjeni za obnovo primorskih cerkva.
Ob 14h bo križev pot s Peska na Sedlo.
GODOVI: jutri sv. Rupert, v soboto sv. Tomaž Tolentinski.
Danes teden bo 6. postna – cvetna nedelja. Ob 10h bo blagoslov zelenja in butaric na pokopališču, pri ostalih mašah na začetku v cerkvi. Nabirka prve nedelje v mesecu bo za potrebe cerkve. Prvo nedeljo bo pred jutranjo mašo pol ure izpostavljeno sveto Rešnje telo.
Večerne maše v Sodražici bodo ob 19h, na Sedlu ob 18h, na Gori ob 17h.
V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.
V petek bo cvetni petek spomin Žalostne Matere Božje. Na Strmci bo maša v čast Žalostni Materi Božji ob 9h.
V soboto ob 9h bodo vaje za ministrante. Ob 10h pa bo v župnijskem domu oratorijske urice – izdelava butaric.
V soboto in nedeljo bo spovedovanje pred veliko nočjo. V soboto pred in med mašo na Gori ob 17h ter od 18.30 in med mašo v Sodražici, v nedeljo od 6.15 in med obema mašama. V velikem tednu ne bo več spovednika od drugod.
Na Radiu Ognjišče bo ta teden radijski misijon. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih ob 17.00 bo sodeloval nadškof Marjan Turnšek. V petek bo v Ribnici ves dan priložnost za sv. spoved.

nedelja   7h za farane
               10h +Helena Drobnič obl.
               14h križev pot s Peska na Sedlo
ponedeljek 7h +France Arko Zapotok
torek       18h Sedlo +Valentinovi
sreda       7h +druž. Rigler Gorenji Lazi
četrtek    19h +Terezija Štupica 30. d.
petek      9h Strmca +Cvetka in Jože Vesel
               19h +druž. Lovrenčič
sobota     17h Gora v zahvalo in prošnjo Magdaleni Gornik
               19h +Frančiška Zajc 30. d.
nedelja   7h za farane
               10h +Vida in Marija Košir