Avtor: Administrator Objavljeno: 29. 04. 2023

4. VELIKONOČNA NEDELJA, 30. 4. 2023

Danes je žegnanje pri sv. Marku, kjer bo sv. maša ob 830.
GODOVI: Jutri bo sv. Jožef Delavec in prvi maj, začetek šmarnic. Ob 9h bo v Sodražici sv. maša in začetek šmarnic v torek sv. Atanazij, v sredo sv. Filip in Jakob ap., v četrtek sv. Florijan, zavetnik gasilcev, v soboto sv. Dominik Savio.
Gasilci bodo počastili svojega zavetnika v soboto ob 17h na Sedlu.
Danes teden bo 5. velikonočna nedelja. Nabirka prve nedelje v mesecu bo za obnovo zvonika. Prvo nedeljo bo pred jutranjo mašo pol ure izpostavljeno sveto Rešnje telo. Ob 14h bodo šmarnice na Sedlu.
Tudi ob delavnikih bodo maše v cerkvi. Jutri je začetek šmarnic, v katerih bomo spoznavali življenje Božje služabnice Magdalene Gornik. V Sodražici bodo ob delavnikih šmarnice med mašami in prav tako bodo tudi med mašami na podružnicah. Posebej šmarnice za otroke zlasti pri kapelicah pa po dogovoru.
Petek bo prvi v mesecu. V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim. V petek bo sv. maša s posvetitvijo Jezusovemu Srcu ob 19h. Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice. Obhajilo na domu bo že v četrtek od Zapotoka do Sodražice in Gora, v petek pa preostale vasi.
Za čiščenje in ureditev cerkve prosim naslednjo skupino iz Zamostca.

nedelja   7h za farane
               8.30 sv. Marko za sosesko
               10h v zahvalo in prošnjo za Božje varstvo
ponedeljek 9h +Drago Kovačič – začetek šmarnic
               9h Gora +Anton in ++Arko Kržeti
               19h sv. Marko +France Arko 1. obl.
torek      19h Sedlo +Emil Kodat in Marija Cigale
sreda      7h +Edvard Trhlen obl.

četrtek    19h +Leopold Vesel 7. dan
petek      19h +Anica Rigler 30. d.
sobota    17h Sedlo +gasilci
               17h Gora +Martina Ponikvar