Avtor: Administrator Objavljeno: 3. 06. 2023

SVETA TROJICA, 4. 6. 2023

V četrtek bo zapovedani praznik sv. Rešnje telo in kri. Sv. maši bosta ob 8h in 19h v Sodražici ter ob 17h na Gori. Pol ure pred jutranjo mašo bo molitev pred Najsvetejšim zakramentom. Poskrbite, da se bodo tudi otroci udeležili sv. maše. Po večerni maši prosim može in fante, da pripravijo bandera za procesijo. Prav tako se pravočasno dogovorite za nosilce bander.
GODOVI: v petek sv. Primož in Felicijan.

Danes teden bo 10. nedelja med letom in zunanja slovesnost praznika sv. Rešnjega telesa. V čim večjem številu se udeležimo procesije, zato bo sv. maša dopoldne samo ob 8h in po njej procesija. Druga maša bo ob 19h. Prosim potrebne sodelavce za sodelovanje pri izvedbi procesije. Otroci naj pripravijo cvetje za potresanje pri kapelicah.
Od petka do sobote bo nočno češčenje SRT. V petek bo sv. maša s posvetitvijo Jezusovemu Srcu ob 20h. V soboto bo sklep češčenja s sv. mašo ob 7h. Razpored je v tiskanih oznanilih in si prizadevajte, da bo vsako uro vsaj nekaj molivcev.
Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim naslednjo skupino iz Zamostca - Podgora.
Danes je novi Prijatelj in tiskana oznanila.
V cerkvah so preklicani vsi ukrepi, ki so veljali v času epidemije covid.

nedelja   7h za farane
               10h +Albina Krže
ponedeljek 7h +Janez Modic 7. d.
               17h Gora poljska maša Kržeti
               19h sv. Marko +starši Pakiž
torek      19h Sedlo +Jože Gornik in Gizela Čosič obl.
sreda      7h +Franc Pirc Sodražica obl.
četrtek    8h +Bogdan in starši Adamič
               17h Gora za farane
               19h +Zinka Štupica
petek      20h +Jože Belaj obl.
sobota    7h za zdravje
               17h Gora +Vera Arko