Avtor: Administrator Objavljeno: 15. 07. 2023

15. NEDELJA MED LETOM, 16. 7. 2023

Popoldne ob 16h bo pri Novi Štifti sv. maša in procesija v čast Karmelski Materi Božji.
V sredo bo obletnica rojstva Božje služabnice Magdalene Gornik. Na Gori bo romarski shod: ob 15.45 molitvena ura in ob 17h sv. maša, ki jo bo daroval nadškof Stanislav Zore.

V soboto bo praznik sv. Marije Magdalene, zavetnice župnije in celodenevno češčenje Svetega Rešnjega Telesa. Sv. maše bodo ob 7h, 10h in 17h. Pred mašami in med njimi bo priložnost za sv. spoved. Po jutranji maši bo izpostavljeno Najsvetejše. Da bi bilo ves čas primerno število vernikov in tudi za vodstvo molitve, naj velja razpored: 8 – 9 Zapotok, Vinice, 9 – 10 Zamostec, Lipovšica, Ravni Dol, 11 – 12 Podklanec, 12 – 13 dekanijski duhovniki, 14 – 15 Sodražica, 15 – 16 Žimarice, 16 – 17 Globel, Jelovec in Gora. Starši pripeljite k molitvi tudi otroke. Ob 17h bo sklep češčenja z litanijami Srca Jezusovega in sv. mašo.
GODOVI: Danes sv. Karmelska Mati Božja, v sredo sv. Marjeta.
Danes teden bomo obhajali Magdalenino nedeljo in farno žegnanje. Pri obeh mašah bo darovanje za potrebe župnije. Na Gori pa bo tudi v nedeljo, 23. na datum smrti Magdalene Gornik molitvena ura ob 15.50 in ob 17h sv. maša za beatifikacijo.
V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.
Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim v petek po dogovoru.
Prihodnjo nedeljo ob 19.30 bo v sodelovanju z Občino Sodražica v naši župnijski cerkvi Magdalenin večer: koncert vokalne skupine 4Given.

nedelja  7h za farane
              10h +Drago Kovačič obl.
ponedeljek 7h +Marija Zadnik obl.
              19h sv. Marko +druž. Puželj
torek      19h Sedlo +Frančiška in druž. Arko
sreda     7h +Franc Metul
              17h Gora za beatifikacijo Magdalene Gornik
četrtek   19h +starši in Anton Lovšin Žimarice
petek     19h +Janez in Ivana Levstek obl.
sobota   7h +Darinka Zajc obl.
              10h + France Levstek CNO 3
              17h +Jože Levstek
              17h Gora +Alojzija Rupar
nedelja  7h za farane
              10h +France Mihelič Jelovec obl.
                17h Gora v priprošnjo Magdaleni Gornik za našo domovino, narod in državo