Avtor: Administrator Objavljeno: 21. 07. 2023

MAGDALENINA NEDELJA, 23. 7. 2023

Na Gori bo popoldne romarski shod: ob 15.50 molitvena ura in ob 17h sv. maša.
Nocoj ob 19.30 bo v sodelovanju z Občino Sodražica v naši župnijski cerkvi Magdalenin večer: koncert vokalne skupine 4Given.
Danes je tudi svetovni dan starih staršev in vseh starejših ljudi.
GODOVI: Danes sv. Brigita, jutri sv. Krištof, v torek sv. Jakob ap., v sredo sv. Joahim in Ana, v četrtek sv. Gorazd in drugi učenci sv. Cirila in Metoda, v petek sv. Viktor, v soboto sv. Marta.
Danes teden bo 17. nedelja med letom, ki jo bomo obhajali kot Krištofovo nedeljo. Po vseh mašah tudi v soboto bo blagoslov avtomobilov. V zahvalo za srečno vožnjo ob blagoslovu darujmo za misijonska vozila.
V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.
V soboto ob 17h bo sv. maša pri kapelici v Podklancu.
Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim prvo skupino iz Podklanca.

nedelja 7h za farane
            10h +France Mihelič Jelovec obl.
            17h Gora v priprošnjo Magdaleni Gornik za našo domovino, narod in državo
ponedeljek      7h +Ivan in druž. Čampa Žimarice
torek        pokojni iz Čamp
sreda        +druž. Starc in Gornik Žimarice
četrtek  19h +starši Kožar Žimarice 80
petek    15.30 +Janko Debeljak pogreb
sobota  17h Gora +Angela Vesel in Slavko Hren
            17h Podklanec za vaščane
            19h +Anica Rigler
nedelja 7h za farane
            10h +France Vesel Kurirska

Župnija Bloke in Sveta Trojica vabita na koncert pot Krpanovo lipo. Prisluhnili bomo svetovno znanemu pevcu sakralne in klasične glasbe iz Argentine Luku Debevcu Mayer-ju. Koncert bo pri Sv. Urhu na Blokah, to je v bližini vasi Zavrh in Polšeče. Začne se v soboto, 29. julija ob 20. uri. V primeru slabega vremena bo koncert v nedeljo, 30. julija. Vstop bo prost. Lahko pa boste darovali za obnovo oltarjev v cerkvi sv. Urha. Vabljeni!