Avtor: Administrator Objavljeno: 9. 09. 2023

23. NEDELJA MED LETOM, 10. 9. 2023

GODOVI: v torek sv. Marijino ime, v sredo sv. Janez Zlatousti, v četrtek bo praznik povišanja svetega Križa, v petek Žalostna Mati Božja in bo ob 9h maša na Strmci, v soboto sv. Kornelij in Ciprijan.
Danes teden bo 24. nedelja med letom. Je tudi nedelja svetniških kandidatov ljubljanske metropolije, ki jo bomo letos obhajali v naši župnijski cerkvi. Ob 14.45 bo molitvena ura za njeno beatifikacijo in ob 16. uri sv. maša, ki ji bo ob somaševanju škofov in duhovnikov predsedoval ljubljanski nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore. V ospredju pozornosti bo letos Božja služabnica Magdalena Gornik. Ob tej priložnosti prosim gospodinje iz Sodražice, da bi za pogostitev udeležencev pripravili nekaj peciva, in bi prinesli v župnijski dom v nedeljo po 9. uri. Po osebnem dogovoru boste naprošeni še za kakšno drugo pomoč.

V nedeljo bo tudi žegnanje na Strmci, kjer bo sv. maša ob 8.30, jutranje maše ob 7h pa ne bo.
V petek zvečer pa bo predstavitev knjige naše rojakinje iz Amerike Mire Kosem roj. Adamič: Pozdravljena, zemlja Spomini. Ob 18h bo sv. maša za +sorodnike avtorice in nato predstavitev knjige v župnijskem domu.
V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.
V soboto ob 9h bodo vaje za ministrante.
Ta teden bomo začeli verouk po objavljenem urniku.
Za okrasitev cerkve bo poskrbljeno, za čiščenje pa prosim naslednjo skupino iz Žimaric.

nedelja    7h za farane
                10h +Ivana Lunder in Rozalija Mihelič
ponedeljek 7h +France Rus
                19h sv. Marko +Ivan Čampa
torek       17h Gora +Marija in Jože Šega
                19h Sedlo +Marija Drobnič obl.
sreda       7h +druž. Belaj in Terezija Lušin
                17h Gora +Franci Prošek
četrtek     19h +Anica Arko 30. d.
petek       9h Strmca udje bratovščine sv. Uršule
                18h +druž. Adamič, Mihelič, Kosem in Borštnik
sobota     17h Gora +Anica Gornik
                19h +Andrej Vovko obl
nedelja    8.30 Strmca +druž. Lesar in Vesel
                10h +Dragica Osojnik obl.
                16h za farane