Avtor: Administrator Objavljeno: 28. 10. 2023

30. NEDELJA MED LETOM, 29. 10. 2023

Pri sv. Marku bo sv. maša in molitve za rajne v torek, 31. oktobra ob 10h.
V sredo bo slovesni praznik vseh svetnikov. Sv. maše bodo: v Sodražici ob 7h in 14h. Popoldne bo po praznični maši v cerkvi še besedno bogoslužje in molitve za rajne na pokopališču; ob 10h na Gori in po maši molitve za rajne na pokopališču. Ob 17h bo v Sodražici zvonilo v spomin rajnim. Takrat naj bi se zbrali k molitvi za rajne ali v cerkvi, kjer bomo skupaj molili tri dele rožnega venca, ali enako molite doma v družinah.

V četrtek bo spomin rajnih ali verne duše. Sv. maši v Sodražici bosta ob 7h  in 18h, po jutranji maši molitve za rajne na pokopališču.  Popoldne ob 16h bo sv. maši na Gori. Pred vsako mašo ste povabljeni k molitvi rožnega venca za rajne.
GODOVI: v petek sv. Viktorin Ptujski, v soboto sv. Karel Boromejski.
Danes teden bo 31. nedelja med letom in zahvalna nedelja. Pri obeh mašah  bo darovanje za potrebe cerkve in zahvalna pesem. Prvo nedeljo bo pred jutranjo mašo pol ure izpostavljeno sveto Rešnje telo.
Maše na Sedlu in Gori bodo ob 16h, v Sodražici večerne ob 18h.
Petek bo prvi v mesecu. V četrtek je spomin vernih rajnih. Molitvena ura bo v petek ob 17h pred Najsvetejšim zakramentom, sv. maša ob 18h. Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice. Obhajilo na domu bo v četrtek od Zapotoka do Sodražice in Gora, v petek pa preostale vasi.
Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim prvo skupino s CNO. Za zahvalno nedeljo okrasimo cerkev s pridelki zemlje in izdelki suhe robe. Tudi drugi povabljeni, da prispevate lepe pridelke in izdelke za okrasitev cerkve z vaših vrtov, njiv ali delavnic.

nedelja     7h za farane
                10h +Danilo in Angelca Šilc 1. obl
ponedeljek   7h udje bratovščine sv. Uršule
torek        10h sv. Marko +Alojz Lušin Zapotok 30. obl.
                16h Sedlo +Viktor in Frančiška Mihelič obl.
                16h Gora +Martina Ponikvar
vsi sveti     7h +France Rus
10h Gora za farane
14h ++duhovniki
verne duše  7h za duše v vicah
                  16h Gora +Franc Čampa Kračali
                  18h po namenu svetega očeta
petek        18h druž. Mihelič in Adamič
sobota      16h Gora v zahvalo Magdaleni Gornik
                18h +Karol in Marija Košmrlj obl.
nedelja     7h za farane
                10h +Polda in Mirko Klun obl.