Avtor: Administrator Objavljeno: 23. 12. 2023

4. ADVENTNA NEDELJA, 24. 12. 2023

Nocoj bo sveti večer pred božičnim praznikom; ob 17h bo večerna maša svetega večera namenjena otrokom in starejšim, ki se težko udeležijo polnočnice. Ob 18h obhajajmo sveti večer v družinah. Ob 22h bo maša kot polnočnica na Gori. Ob pol noči bo slovesna polnočna maša. Jutri bo božič, Gospodovo rojstvo. Zorna maša božičnega praznika bo ob 8h na Sedlu, dnevna maša ob 10h v Sodražici.
Ves teden obhajamo božično osmino – bogoslužni praznik. V torek je sv. Štefan - sv. maši bosta ob 9h v Sodražici in ob 10h na Gori. V Sodražici bo pri maši tudi blagoslov kolednikov, ki vas bodo po maši obiskali po vsej župniji. Je tudi državni praznik dan samostojnosti. v sredo sv. Janez apostol, v četrtek bo praznik sv. nedolžnih otrok – dan molitve za nerojeno človeško življenje.
Danes teden bo praznik Svete Družine in zadnji dan leta, sv. Silvester papež. Sv. maša bo ob 8h v cerkvi Svete Družine na Sedlu in ob 10h v Sodražici. Pri obeh mašah bo tudi blagoslov otrok in zahvalna pesem. Ob 18h obhajajmo drugi sveti večer.
V četrtek bo eno uro pred mašo (17h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.
Za čiščenje in ureditev cerkve prosim prvo skupino iz Zavrti.

nedelja  10h +Andrej Drobnič obl. in +druž. Francelj
              17h za farane
              22h Gora +Jože Krže Kračali
božič     00h za farane
              8h Sedlo +starši Pikčevi in sestra Majda
              10h +Janez Milavec obl.
torek     9h +Marija Debeljak 1. obl.
              10h Gora +Štefanovi
sreda     7h druž. Mihelič in Adamič
              16h Gora +Janez Arko obl.

četrtek   18h +Angela Lušin Zapotok
petek     18h +Anica Starc Zapotok