Karitas

Karitas v župniji posebno skrb posveča ostarelim, bolnim in invalidom. Člani jih v času praznikov obiščejo doma in jim skušajo s toplo besedo in pogovorom dati v prazničnih dneh vsaj kanček veselja in radosti. Obiščejo tudi vse ostarele v domovih upokojencev v Ribnici, Kočevju in Loškem potoku, kjer so zelo veseli njihovega obiska, saj jim prinesejo toplino domačega okolja, ki ga vsi tako zelo pogrešajo.

Obisk v ribniškem domu upokojencev decembra 2018.

»Miklavževo darilce« za majhno pozornost.

Gospod župnik enkrat letno organizira srečanje ostarelih in bolnih, s sveto mašo in medsebojnim druženjem. Sodelavke Karitas pa pomagamo pri izvedbi druženja in pogostitvi udeležencev.

Vsako leto za Veliko noč in za Božič pošljemo ali raznesemo voščilnice vsem našim krajanom, starejšim od 75 let. Te voščilnice vedno ročno izdelamo. Vse sodelavke sodelujemo pri izdelavi, pomagajo nam tudi prijateljice. Izbrale smo že »nitno« tehniko izdelave, »servetno« tehniko… Izdelamo okrog 220 voščilnic.