Avtor: Administrator Objavljeno: 16. 03. 2024

5. POSTNA – TIHA NEDELJA, 17. 3. 2024

Popoldne ob 14.30 bo križev pot iz Globeli na Sedlo.
V torek bo sv. Jožef, slovesni praznik, sv. maši bosta ob 8h in 18h v Sodražici ter ob 16h na Gori. Ta dan se začne teden družine.
V soboto bo praznik Gospodovega oznanjenja Mariji in materinski dan. Praznična maša bo ob 8h. Na Gori in zvečer bo maša cvetne nedelje. Na Gori bo tudi romarski shod (16h), pred mašo rožni venec in priložnost za sv. spoved.
Danes teden bo 6. postna – cvetna nedelja. Ob 10h bo blagoslov zelenja in butaric na pokopališču, pri ostalih mašah na začetku v cerkvi.
V četrtek bo eno uro pred mašo (17h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.
V petek bo cvetni petek spomin Žalostne Matere Božje. Na Strmci bo maša v čast Žalostni Materi Božji ob 17h. (ne 18h)
V soboto in nedeljo bo spovedovanje pred veliko nočjo. V soboto pred mašo in med njo, v nedeljo od 6.15 in med obema mašama. V velikem tednu ne bo več spovednika od drugod.
V soboto od 9h do 12h pa bo v župnijskem domu oratorijske urice – izdelava butaric.
Na Radiu Ognjišče bo ta teden radijski misijon. V petek bo v Ribnici ves dan priložnost za sv. spoved.

nedelja     7h za farane
                10h +starši Žgajnar in Klavs
ponedeljek   7h +Jože in starši Žlindra Vinice
                16h Gora +Anica in starši Lavrič Kržeti
torek        8h +druž. Rigler Gorenji Lazi
                16h Gora +Miha Košmrlj
                18h +Janez Levstek obl.
sreda        7h udje bratovščine sv. Uršule
                17h Sedlo +Ludvik Vesel Podklanec obl.
četrtek      18h +Ljudmila Mihelič 30. d.
petek        17h Strmca +France Lesar Zamostec
sobota      8h +Jože Šega Ravni Dol
                16h Gora +Marija in Anton Šilc
                18h + Anton Govže
nedelja     7h za farane
                10h +Anica Rigler 1. obl.
                   15h Gora romarska maša