Avtor: Administrator Objavljeno: 27. 04. 2024

5. VELIKONOČNA NEDELJA, 28. 4. 2024

Danes je žegnanje pri sv. Marku, kjer bo sv. maša ob 830.
GODOVI: jutri sv. Katarina Sienska, v sredo sv. Jožef Delavec in prvi maj, začetek šmarnic. Ob 9h bo v Sodražici sv. maša in začetek šmarnic, v četrtek sv. Atanazij, v petek sv. Filip in Jakob ap., v soboto sv. Florijan, zavetnik gasilcev. Gasilci bodo počastili svojega zavetnika v soboto ob 17h pri sv. Marku.
Danes teden bo 6. velikonočna nedelja. Nabirka prve nedelje v mesecu bo za župnijo. Prvo nedeljo bo pred jutranjo mašo pol ure izpostavljeno sveto Rešnje telo. Ob 14.30 bodo šmarnice na Sedlu.
Tudi ob delavnikih bodo maše v cerkvi. V sredo je začetek šmarnic, v katerih bomo spoznavali življenje Božjega služabnika Andreja Majcna. V Sodražici bodo ob delavnikih šmarnic med mašami in prav tako bodo tudi med mašami na podružnicah. Posebej šmarnice za otroke zlasti pri kapelicah pa po dogovoru (na Pesku ob 18.30).
Petek bo prvi v mesecu. V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim. V petek bo sv. maša s posvetitvijo Jezusovemu Srcu ob 19h. Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice. Obhajilo na domu bo že v četrtek od Zapotoka do Sodražice in Gora, v petek pa preostale vasi.
Za čiščenje in ureditev cerkve prosim naslednjo skupino iz Zamostca.

nedelja  7h za farane
              8.30 sv. Marko za sosesko
              10h +Dominik Kovačič
ponedeljek 7h v dober namen
              19h sv. Marko +druž. Kožar Sinovica
torek     17h Gora +Gabrijela Mulec
              19h Sedlo +Anton Janež obl.
sreda     9h +Drago Kovačič

četrtek   19h +Edvard Trhlen obl.
petek     19h +Danica Kožar Sušje
sobota   17h sv. Marko ++gasilci