Avtor: arhiv Objavljeno: 23. 07. 2006

Srebrna maša gospoda župnika

Spoštovani gospod župnik,

Gospod je poleg dnevov dela hotel, da ljudje obhajamo tudi čas praznovanj, slavljenja in zahvale. To so dnevi milosti, ko lahko začutimo in spoznamo božjo ljubezen skozi mnoge darove, ki nam jih daje Gospod. Te dni je za vas poseben praznik, srebrni jubilej vašega duhovništva. To pa ni praznik, ki bi ga slavili samo vi, ampak je to praznik tudi vseh nas, katerim ste vi dušni pastir. Z vašo dobro setvijo, ki jo zaznamuje vaša skromna, preprosta a požrtvovalna in odločna osebnost, se obeta bogata in rodovitna žetev. To čutimo tudi mi, saj je imeti tako dobrega dušnega pastirja nedvomno velik božji dar. Zato naj gre ob tem najprej zahvala Bogu za ta dar cerkvi, ki ga je dobila po vas. Nato pa gre zahvala vam, gospod župnik, najprej, da ste se odzvali božjemu klicu in da mu požrtvovalno, zvesto in neutrudno sledite še danes. Naj bo ta dar, ki vam ga podarjamo vaši farani, mašni plašč, tudi simbolično darilo zahvale za vse tako lepe, vesele in srečne trenutke kakor tudi za težke trenutke preizkušenj, bolezni in osamljenosti, ki vam jih žal tudi v naši sredi ni manjkalo. Vse to je namreč tako blagoslov kakor križ, ki ste si ju nadeli pred 25 leti. A nadeli ste si ju z močno vero in zaupanjem v milost in pomoč Njega, ki vas je poklical na to pot. Gospod župnik, naj bo to resnično dar zahvale Bogu in vam za vse dobro, ki smo ga prejeli od vas in po vas, obenem pa prosimo Gospoda, da vas še naprej obilno blagoslavlja zlasti z zdravjem kot seveda tudi z duhovnim blagoslovom.

Hvaležni farani