Avtor: zusodrazica Objavljeno: 2. 03. 2013

3. POSTNA NEDELJA  3. 3. 2013

Po jutranji maši bo seja ŽPS, ob 14h bo križev pot v župnijski cerkvi.

GODOVI: jutri sv.Kazimir, v četrtek sv. Perpetua in Felicita, v petek sv. Janez od Boga, v soboto sv. Frančiška Rimska.

Danes teden bo 3. postna nedelja.

V četrtek bo eno uro pred mašo (17h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom in križev pot.

Od petka do nedelje bodo v Salezijanskem centru v Cerknici duhovne vaje za naše birmance. Še posebej v teh dneh jih priporočam v molitev.

V tem postnem času smo povabljeni k posebnemu dnevu molitve in posta in molitve za domovino. V naši župniji naj bi bil ta dan ta teden v četrtek. Povabljeni ste v večjem številu k molitvi ob 17h in k sv. maši. Priporoča se strogi post, za kar se odloči vsak sam. K molitvi v ta namen pa ste povabljeni tudi v nedeljo pol ure pred obema mašama bi izpostavljeno sv. Rešnje telo. Prav tako pa v tem času tudi molimo za izvolitev novega papeža.

Za čiščenje in ureditev cerkve prosim naslednjo skupino iz Žimaric.

Naslednji dve soboti in nedelji bo v župnišču v Ribnici tečaj priprave na zakon vsak večer ob 18h.

nedelja     7h za farane

10h +Stane Rigler obl.

14h  križev pot v župnijski cerkvi

ponedeljek         7h +Anton Košir obl.

17h Sedlo udje bratovščine sv. Uršule

torek        7h +Ivanka Škulj in Alojz Klančar

17h sv. Marko +Franja in Tone Suhorepec

sreda        7h +Neža Zajc obl.

četrtek      18h +Alojz Zajc

petek        7h +Janez Vesel 1. obl.

sobota      18h + Pavla Turk obl.

nedelja     7h za farane

10h +Marija Klun