Avtor: zusodrazica Objavljeno: 5. 04. 2014

5. POSTNA – TIHA – NEDELJA  6. 4. 2014

Danes lahko vzamete oljko za blagoslov na cvetno nedeljo. Darovi so namenjeni za obnovo primorskih cerkva.

Danes ob 14h bo križev pot v župnijski cerkvi.

Danes teden bo 6. postna – cvetna nedelja. Ob 10h bo blagoslov zelenja in butaric na pokopališču, zjutraj pred mašo v cerkvi.

V četrtek bo srečanje za starejše. Ob 18h bo sv. maša, eno uro  pred mašo (17h) bo ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom in križev pot ter priložnost za sv. spoved, po maši družabno srečanje.

Petek  bo cvetni petek spomin Žalostne Matere Božje. Ob 9h bo sv. maša na Strmci v čast Žalostni Materi Božji, zjutraj ne bo maše.

V soboto in nedeljo bo spovedovanje pred veliko nočjo. V soboto bo spovednik od 1730 in med mašo, v nedeljo od 615 in med obema mašama. Otroci od 4. razreda naprej bodo ta teden pri veroučnih urah imeli sv. spoved in naj prihajajo v župnijski dom – tudi 9. razred.

Danes je nova Družina in Prijatelj.

V sredo je v Ameriki umrl duhovnik Vladimir Kozina, doma iz Zapotoka. V torek ob 18h bo zanj sv. maša kot 7. dan pri sv. Marku.

Nocoj in v soboto ob 20h bo v ribniškem gradu Ribniški Pasijon. Lepo vabljeni.

Danes se tudi začenja radijski misijon na Radiu Ognjišče, ki ga bo imel p. Marko Rupnik. V petek bo ves dan priložnost za sv. spoved v Ribnici.

nedelja     7h za farane

10h +s. Benita Bartol

14h križev pot

ponedeljek 7h +Ivanka Škulj in Alojzij Klančar

18h  Sedlo +Marija Cvar

torek         7h +Rudolf Lovšin

18h  sv. Marko +Vladimir Kozina 7. d.

sreda        7h +Slavka Bogataj

četrtek      18h +Anton Arko