Avtor: zusodrazica Objavljeno: 12. 04. 2014

6. POSTNA – CVETNA – NEDELJA, 13. 4. 2014

Ob 10h bo blagoslov zelenja na pokopališču in procesija v cerkev.  Ob 14h bo križev pot na Strmco, ob 15h vaje za ministrante.

Maše na podružnicah bodo ob 19h.

Ta teden je veliki teden. Bogoslužje velikonočnega tridnevja v četrtek in petek bo ob 19h, v soboto ob 20h (preberite v tiskanih oznanilih). V četrtek bo po maši molitev do 22h. Na veliki petek je strogi post. V četrtek bo nabirka za Karitas kot sad odpovedi ob postnih petkih.

V soboto ste posebej povabljeni k molitvi ob Božjem grobu. Sv. Rešnje telo bo izpostavljeno od 8h do 12h ter od 16h do 20h.  V oznanilih preberite tudi priporočen razpored češčenja. Skrbite, da bo v tem času v cerkvi vedno vsaj nekaj molivcev. Darovi pri Božjem grobu so namenjeni za vzdrževanje cerkva in krščanske skupnosti v Sveti deželi.

Ob 6h bo blagoslov ognja za gospodinjstva, ki naj ga ministranti ali drugi predstavniki iz vsake vasi raznesejo po domovih. Dogovorite se!

Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 9h pri sv. Marku, ob 930 na Vinicah, ob  10h na Sedlu, ob 1030 v Podklancu, ob 11h v Žimaricah, ter v Sodražici ob 1130 in 16h.

Danes teden bo največji krščanski praznik – velika noč. Ob 7h  bo vstajenjska procesija in nato slovesna sv. maša, druga praznična maša bo ob 10h. Prosim vse sodelavce za pripravo cerkve in oblikovanje bogoslužja v teh dneh.

Za čiščenje cerkve prosim prvo skupino iz Žimaric – jutri ali v torek. Prej sporočite.

Verouka ta teden ne bo, pač pa naj se tudi otroci udeležujejo obredov svetega tridnevja, še zlasti birmanci.

Obisk bolnikov na domu bo v torek.

Na Rakovniku je ta teden priložnost za spoved vsak dan od 9. do 12. ter 15. do 19. ure. Pri nas drugega spovednika ne bo več.

nedelja 7h za farane

10h +Franc Turk obl.

14h križev pot

ponedeljek      7h udje bratovščine sv. Uršule

19h  Sedlo +druž. Zajc

torek      7h +Riko Urh obl.

19h  sv. Marko +druž. Vesel Sinovica

sreda      7h +druž. Mestek