Avtor: zusodrazica Objavljeno: 24. 05. 2014

6. VELIKONOČNA NEDELJA  25. 5. 2014

Pri maši ob 10h bo slovesnost 1. sv. obhajila. Ob 14h bodo šmarnice na Sedlu.

V četrtek bo slovesni praznik Gospodov vnebohod. Sv. maši bosta ob 8h in 19h. Zjutraj bo pol ure pred mašo izpostavljeno sveto Rešnje telo. V petek se začne devetdnevnica k Sv. Duhu.

Dnevi pred vnebohodom so prošnji dnevi. Prošnje maše bodo v ponedeljek ob 9h na Sedlu,  v torek ob 9h pri Novi Štifti in v sredo ob 9h na Strmci.

GODOVI: jutri sv. Filip Neri, v torek bl. Alojzij Grozde, v soboto obiskanje Device Marije.

Danes teden bo 7. velikonočna nedelja. Prvo nedeljo bo pred jutranjo mašo pol ure izpostavljeno sveto Rešnje telo.

Verouka v četrtek na praznik ne bo, tudi otroci naj se udeležijo sv. maše. V petek bo za 5. in 7. razred spovedovanje.

Slovenski škofje so določili, da bo za pomoč po poplavah v Srbiji ter BIH namenjena nabirka pri maši prihodnjo nedeljo. Materialna pomoč ob poplavah pa se zbira tudi v gasilnem domu. Nabirka za obnovo v cerkvi pa bo na binkošti.

V nedeljo bo pri obeh mašah predstavitev misijonskega tabora v Indiji v počitniškem času tudi s prošnjo za pomoč misijonom. Z njimi bo tudi Evgen Zajc. Po drugi maši pa bo v župnišču blagoslov prostora (atrij), kjer so letos prvič potekale kateheze Dobrega pastirja. Ob 16h pa bo na Turjaškem gradu revija mešanih pevskih zborov ribniške dekanije z Marijinimi pesmimi.

Prijavnice za Oratorij in festival Čarno jezero so na voljo zadaj v cerkvi. Zbiranje prijav bo naslednjo nedeljo po obeh mašah v župnijskem domu. Otroci z družinami lepo vabljeni tudi na festival Čarno jezero, ki bo v soboto, 7. junija na Rakovniku. Srečanja živ-žav pa zato to soboto ne bo.

nedelja      7h  +Marija Mihelič 7. d.

10h  za farane

ponedeljek  9h Sedlo za Božji blagoslov

torek         9h Nova Štifta +Slavka Mihelič

sreda         9h Strmca +Jože in Ivana Mohar

vnebohod 8h +Julija Kožar

19h +Rafael Zbačnik 7. d.

petek        7h +Janez Vesel

sobota      15h  +Marija Polanec pogreb

19h +France Levstek 7. d.

nedelja      7h za farane

10h +Ivana Lunder Strmca