Avtor: zusodrazica Objavljeno: 16. 06. 2014

SVETA TROJICA,  1. 6. 2014

Pri maši ob 10h bo srečanje za starejše in bolne, med mašo bo tudi sv. maziljenje, že ob 930 priložnost za sv. spoved, po maši še družabno srečanje v župnijskem domu. Popoldne bo na župnijskem vrtu srečanje za župnijske sodelavce.

V četrtek bo zapovedani praznik sv. Rešnje telo in kri. Sv. maši bosta ob 8h in 19h. Pol ure pred jutranjo mašo bo molitev pred Najsvetejšim zakramentom. Poskrbite, da se bodo tudi otroci udeležili sv. maše. Po večerni maši prosim može in fante, da pripravijo bandera za procesijo. Prav tako se pravočasno dogovorite za nosilce bander.

GODOVI: v soboto sv. Alojzij.

Tudi letos bo po prazniku SRT od petka do sobote nočno češčenje pred Najsvetejšim zakramentom. Razpored, ki je objavljen že v oznanilih, je zadaj na oglasni deski in ste vabljeni k vpisu, da bo vsako uro vsaj nekaj molivcev. V petek bo sv. maša z litanijami Srca Jezusovega ob 20h. Nato bo češčenje, sklep bo v soboto ob 7h s sv. mašo.

Danes teden bo 12. nedelja med letom in zunanja slovesnost praznika sv. Rešnjega telesa. V čim večjem številu se udeležimo procesije, ki bo po jutranji maši. Zato bo sv. maša dopoldne samo ob 7h. Druga maša bo ob 19h. Prosim potrebne sodelavce za sodelovanje pri izvedbi procesije. Otroci, zlasti prvoobhajanci naj pripravijo cvetje za potresanje pri kapelicah.

Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim prvo skupino s Peska in Hoste.

Slike prvega obhajila lahko prevzamete v župnišču.

nedelja     7h za farane

10h +Oblakovi in Kosovi

ponedeljek 7h +Opaldarjevi, c. M. Šilc

19h  Sedlo +France Košir Globel. obl.

torek         7h +Edvard Trhlen

19h  sv. Marko +Blaž Kos obl.

sreda        7h +Alojzij Zajc

četrtek      8h za farane

19h +Angela in +druž. Pintar

petek        20h +Klarni – nočno češčenje sv. Rešnjega telesa

sobota      7h +Andrej Benčina

19h +Marija Mihelič 30. d.

nedelja     7h za farane

19h +Rafael Zbačnik 30. d.