Avtor: zusodrazica Objavljeno: 28. 06. 2014

SV. PETER IN PAVEL, 29. 6. 2014

Druga maša bo danes ob 9h.

GODOVI: jutri prvi mučenci rimske Cerkve , v četrtek sv. Tomaž ap., v petek sv. Urh, v soboto bo slovesni praznik sv. Cirila in Metoda.

Danes teden bo 14. nedelja med letom; nedelja Slovencev po svetu. Nabirka prve nedelje v mesecu bo za prenovo in ureditev ogrevanja v cerkvi. Prvo nedeljo bo pred jutranjo mašo pol ure izpostavljeno sveto Rešnje telo. Pri obeh mašah bo pričevanje ozdravljenega odvisnika, ki je našel svojo pot v skupnosti cenacolo.

Jutri se začne letošnji oratorij. Otroci naj vsak dan prihajajo ob določeni uri. S seboj naj prinašajo copate. Sklep oratorija ob prihodnjo nedeljo pri maši ob 10h.

Petek  bo prvi v mesecu. V četrtek bomo v molitveni uri ob 18h pred Najsvetejšim zakramentom molili za nove duhovne poklice. Prvi petek bo maša s posvetitvijo Jezusovemu Srcu ob 7h, čez dan obhajilo bolnikov. Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice.

Danes je novo Ognjišče in tiskana oznanila.

Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim prvo skupino iz CNO.

Društvo katoliške mladine Ribnica v sodelovanju z animatorji sosednjih župnij vabi na Oratorij plus bo v nedeljo, 31. avgusta, v Ribnici - edinstveno doživetje za vse »otroke«, starejše od 25 let. Obljubljajo vam dan, ko boste ponovno postali otroci, se prepustili igri, smehu, pogovoru, duhovni umiritvi, ustvarjalnosti in otroškim norčijam. Prijavnice z dodatnimi informacijami lahko dobite zadaj v cerkvi ali na spletni strani www.dkm.si. Rok za prijave je 1. avgust.

nedelja      7h za farane

9h +Mirko Košir in Klara Kolarič

ponedeljek         7h +Marija Polanec 30. d.

19h  Sedlo +druž. Virant

torek        7h +Janez in Anton Lovšin Žimarice obl.

19h  sv. Marko +Vinko starc 30. d.

sreda        7h +Pavla in France Rus

četrtek      19h +Andrej Benčina 30. d.

petek        7h +Vera Levstek 30. d.

sobota      12h Sedlo za srečen zakon

19h +France Košir Sodražica obl.

nedelja     7h za farane

10h +Minka in Anton Šilc