Avtor: zusodrazica Objavljeno: 26. 09. 2014

OKTOBER 2014

SVETA BIRMA

Podelitev zakramenta sv. birme je eden najpomembnejših dogodkov v življenju kristjana. 35 naših mladih faranov, ki obiskujejo 8. in 9. letnik verouka, se v tem letu pripravlja na ta zakrament. Dobra pripravljenost naj bo naša skupna skrb, posebej so pri tem odgovorni starši in botri. Zlasti z molitvijo pa jih podprite vsi, ki vam je mar za vernost naših prihodnjih rodov. Nekateri ste sprejeli posebno odgovornost vsakdanje molitve za določenega birmanca v času priprave in v začetku novega katehetskega leta spet spominjam na sprejeto nalogo. Lahko se pridružite še novi v duhovnem botrstvu in zadaj v cerkvi spet morete vzeti listič z imenom birmanca, ki naj bi ga spremljali z molitvijo. Starši in botri pa imate seveda že naravno odgovornost vsakdanje molitve za svoje otroke še posebej v času priprave na sv. birmo.

Poleg veroučnih skupin naj se v tem času zbirajo še v manjših birmanskih skupinah pod vodstvom zglednih mladih kristjanov ali koga od staršev. Tudi te skupine naj se čim prej oblikujejo in začnejo s srečanji. Mlade lepo prosim za pripravljenost za to pomoč in podporo birmancem.

Nobenemu birmanskemu kandidatu naj ne bo vprašljiva redna udeležba pri nedeljski sv. maši in primerno sodelovanje pri njej. Vsaj v tem letu pa naj se udeležujejo še nekaterih posebnih pobožnosti v svetih časih cerkvenega leta (devetdnevnica v čast Brezmadežni, božična devetdnevnica, Marijo nosijo, križev pot, šmarnice…). Imeli bomo tudi nekaj srečanj za starše in botre, da bi se kot kristjani prav zavedali obdarovanosti in odgovornosti, ki jo sprejmemo s prejemom zakramenta sv. birme.

Zakaj torej k sv. birmi in čemu je potrebna ta priprava? Samo zato, da bi živeli kot kristjani in zato prejeli potrebno pomoč Svetega Duha. Vsak drug namen je zloraba Božjih darov.

Tudi molitev rožnega venca, še posebej v oktobru, naj gradi našo vero.

NEDELJA ZAKONSKIH JUBILANTOV

Nedelja zakonskih jubilantov, ki jo bomo letos obhajali zadnjo nedeljo v oktobru, naj bo dan zahvale za zakonsko in družinsko skupnost, ki ste jo ustanovili z zakramentom sv. zakona. Obenem prosimo za blagoslov in varstvo v prihodnjih letih, da bi z Božjo pomočjo mogli uresničiti čim več dobrega, pa tudi težave z zaupanjem sprejeti in prenašati.

K skupni zahvalni maši vabimo vse zakonce iz naše župnije, ki ste ali še boste v tem letu obhajali deseto, dvajseto, petindvajseto (srebrno), trideseto, štirideseto, petdeseto (zlato) obletnico poroke.

To zahvalno mašo bomo imeli v nedeljo, 26. oktobra pri maši ob 10h. Jubilanti ste povabljeni v prve klopi na obeh straneh, saj boste prejeli tudi poseben blagoslov ob obletnici poroke. Po maši bo še družabno srečanje v župnijskem domu.

Za vse jubilante žal nimamo zbranih podatkov o njihovi poroki. Tiste, za katere to imamo na podlagi poročne knjige, bomo tudi pisno povabili. Za tiste, ki ste se poročili drugje ali ste se po poroki preselili v našo župnijo, pa so podatki pomanjkljivi. Zato prosim vse, za katere morda ne bomo našli letnice poroke v naši evidenci, da sprejmete povabilo na ta način v oznanilih in se nam pridružite k praznovanju.

ROŽNOVENSKA POBOŽNOST

V oktobru smo pred vsako mašo povabljeni k molitvi rožnega venca, ki naj se začne pol ure ali 25 minut pred mašo. Trikrat na teden bomo tudi letos molili pred izpostavljenim Najsvetejšim zakramentom. Ob četrtkih eno uro pred mašo ura molitve vključuje tudi rožni venec. V oktobru bo tudi vsako soboto in nedeljo zjutraj pol ure pred mašo izpostavljeno sveto Rešnje telo. Tudi na podružnicah ste pred vsako sv. mašo povabljeni k molitvi.

v oktobru

5.   10. 27. nedelja med letom - rožnovenska nedelja.

12. 10. 28. nedelja med letom.

19. 10. 29. nedelja med letom in misijonska nedelja. Nabirka bo za potrebe svetovnih misijonov.

26. 10. 30. nedelja med letom. Pri maši ob 10h bo srečanje zakonskih jubilantov.

SPOVEDOVANJE  pred praznikom vseh svetih bo v soboto, 25. oktobra pred večerno mašo in med njo ter v nedeljo, 26. oktobra od 615 naprej in med obema mašama.

PASTORALNI TEČAJ ZA ŽUPNIJSKE SODELAVCE na temo laik – voditelj bo v soboto, 4. oktobra, od 9h do 13h v Zavodu sv. Stanislava v Šentvidu. Še zlasti vabljeni člani ŽPS in tudi drugi župnijski sodelavci.

SESTANEK ZA STARŠE PRVOOBHAJANCEV bo v torek, 7. oktobra ob 19h v župnijskem domu.

SREČANJE za starše birmancev bo v torek, 21. oktobra ob 19h v župnijskem domu. K srečanju povabljena oba starša, če to ni mogoče, pa gotovo vsaj eden.

SESTANEK S KLJUČARJI bo v ponedeljek, 20. oktobra ob 19h v župnijskem domu.

EVHARISTIČNO ČEŠČENJE ob četrtkih – vsak četrtek je eno uro pred sv. mašo izpostavljeno sveto Rešnje telo v češčenje. Lepo vabljeni k molitvi za mnoge potrebe Cerkve in sedanjega sveta.

BRATOVŠČINA SV. URŠULE Ob godu sv. Uršule naj člani obnovijo članstvo v bratovščini. V tem času naj bi tudi zbrali članarino kot prispevek za opravljene maše. Bratovščina naj člane povezuje v molitvi, v katero  naj bi vključevali žive in mrtve člane svojega venca. Prav tako lepo povabljeni k mesečnim mašam za člane bratovščine.

KATEHUMENAT – program priprave odraslih na prejem sv. krsta in drugih zakramentov bo v Ribnici in se začne 4. oktobra ob 19h.

KRŠČEVANJE bo v nedeljo, 12. oktobra in nato spet 23. novembra, za krst med mašo pa se lahko dogovori tudi za katero drugo nedeljo. Starši pravočasno prijavite svoje otroke za krst. Izberite botre, ki krščansko živijo in se tudi sami v tem duhu pripravljajte na krst vašega otroka.