Avtor: zusodrazica Objavljeno: 21. 03. 2015

5. POSTNA – TIHA NEDELJA,  22. 3. 2015

Danes lahko vzamete oljko za blagoslov na cvetno nedeljo. Darovi so namenjeni za obnovo primorskih cerkva.

Ob 14h bo križev v župnijski cerkvi.

V sredo bo slovesni praznik Gospodovo oznanjenje Mariji in materinski dan. Sv. maši bosta ob 8h in 18h. Do tega praznika obhajamo teden družine.

Danes teden bo 6. postna – cvetna nedelja. Ob 10h bo blagoslov zelenja in butaric na pokopališču, zjutraj pred mašo v cerkvi.

V četrtek bo srečanje za starejše. Ob 18h bo sv. maša, eno uro  pred mašo (17h) bo ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom in križev pot ter priložnost za sv. spoved, po maši družabno srečanje.

Petek  bo cvetni petek spomin Žalostne Matere Božje. Ob 9h bo sv. maša na Strmci v čast Žalostni Materi Božji, zjutraj ne bo maše.

V soboto in nedeljo bo spovedovanje pred veliko nočjo. V soboto bo spovednik od 1730 in med mašo, v nedeljo od 615 in med obema mašama. Otroci od 4. do 7. razreda bodo ta teden pri veroučnih urah imeli sv. spoved in naj prihajajo v župnijski dom.

Od petka do nedelje bodo duhovne vaje za letošnje birmance. Vsem priporočam, da se jih spomnite v molitvi.

Danes se tudi začenja radijski misijon na Radiu Ognjišče. V petek bo ves dan priložnost za sv. spoved v Ribnici.

V soboto in nedeljo ob 19h bo Ribniški Pasijon v Športnem centru v Ribnici. Lepo vabljeni.

nedelja 7h za farane

10h +Jože Mohar obl

14h križev pot v župnijski cerkvi

ponedeljek      7h +Jože in Milka Starc

17h Sedlo +Marija Drobnič

torek      7h +Jože in Frančiška Belaj

17h sv. Marko +Frančiška Debevec 30. d.

sreda      8h +France Mihelič Žimarice

18h s+France in starši Novak

četrtek   18h +Pavla Turk Zavrti obl.

petek     9h Strmca +druž. Lesar

sobota    18h +Marija Mihelič Jelovec obl.

nedelja 7h za farane

10h +Opaldarjevi c. M. Šilc