Avtor: zusodrazica Objavljeno: 30. 05. 2015

SVETA TROJICA,  31. 5. 2015

Ob 14h bodo šmarnice v župnijski cerkvi.

V četrtek bo zapovedani praznik sv. Rešnje telo in kri. Sv. maši bosta ob 8h in 19h. Pol ure pred jutranjo mašo bo molitev pred Najsvetejšim zakramentom. Poskrbite, da se bodo tudi otroci udeležili sv. maše. Po večerni maši prosim može in fante, da pripravijo bandera za procesijo. Prav tako se pravočasno dogovorite za nosilce bander.

Tudi letos bo po prazniku SRT od petka do sobote nočno češčenje pred Najsvetejšim zakramentom. Razpored, ki je objavljen že v oznanilih, je zadaj na oglasni deski in ste vabljeni k vpisu, da bo vsako uro vsaj nekaj molivcev. V petek bo sv. maša z litanijami Srca Jezusovega ob 20h. Nato bo češčenje, sklep bo v soboto ob 7h s sv. mašo. Petek je prvi v mesecu. Zaradi večernega češčenja zjutraj ne bo maše, čez dan obhajilo bolnikov.

GODOVI: Danes obiskanje Device Marije, jutri sv. Justin, v sredo sv. ugandski mučenci, v petek sv. Bonifacij.

Danes teden bo 10. nedelja med letom in zunanja slovesnost praznika sv. Rešnjega telesa. V čim večjem številu se udeležimo procesije, ki bo po jutranji maši. Zato bo sv. maša dopoldne samo ob 7h. Druga maša bo ob 19h. Prosim potrebne sodelavce za sodelovanje pri izvedbi procesije. Otroci, zlasti prvoobhajanci naj pripravijo cvetje za potresanje pri kapelicah. Nabirka prve nedelje bo za prenovo in ureditev v cerkvi.

Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim prvo skupino iz Žimaric.

Danes je nova Družina, Ognjišče in tiskana oznanila.

Oktet Gallus Ribnica vabi na koncert ob 40 letnici delovanja, ki bo v petek ob 1930 v župnijski cerkvi v Ribnici.

nedelja          7h za farane

10h +Andrej Benčina 1. obl.

14h šmarnice v župnijski cerkvi

ponedeljek    7h +druž. Belaj Žimarice 37